X

У Канаді вщент згоріло село, де перед цим зафіксували рекорд спеки (фото)

Фото: twitter.com/Tarnjitkparmar

Днями ми писали про село Літтон у канадській провінції Британська Колумбія, де 20 червня зафіксували рекордні для країни 49,6 градуса за Цельсієм на тлі аномальної спеки в регіоні. 30 червня це село повністю згоріло.

BBC повідомляє, що вогонь знищив 90% населеного пункту, де жило приблизно 250 людей, і завдав значної шкоди навколишній інфраструктурі.

Літтон до та після пожежі. Фото: Chilliwack Fire Department

Перед пожежею здійнявся сильний вітер, який і розніс вогонь так швидко. Згодом метеорологи оцінили швидкість просування вогню як 10-20 кілометрів на годину, чому сприяла вітряна, суха та спекотна погода. Мер Літтона Джан Полдермен описує те, що сталося, як «стіну вогню». Відео з місця події це підтверджують.

Скріншот із відео

За словами мера, від моменту, коли помітили дим, до того, коли місто вже було охоплене вогнем, минуло 23 хвилини. В деяких мешканців було не більш як чверть години, щоб зібратися та прибігти до місця евакуації. Хтось не встиг прихопити нічого, крім ключів від будинку, якого вже немає. В місті зникла електрика та інтернет, тож сконтактувати з іншими стало складно.

Фото: facebook.com/edith.loringkuhanga

Тікаючи, люди відчиняли двері домашнім тваринам і худобі в надії, що ті зможуть самі якось врятуватися. Мер згадує, що їдучи з Літтона, підібрав чоловіка з котом у переносці. Той був у розпачі: він не зміг забрати з собою своїх собак.

Фото: twitter.com/emadagahi

Про людські жертви немає інформації, але деякі жителі села не вийшли на зв’язок після масової евакуації. Є повідомлення про декількох людей, які дістали ушкодження. За попередніми оцінками, пожежа в Літтоні знищила близько восьми тисяч гектарів.

Фото: twitter.com/emadagahi

Метеорологи пояснювали аномальну спеку в Канаді утворенням теплового купола, зони високого тиску. Тепловий купол такої інтенсивності є безпрецедентним. Однак вчені вважають, що через кліматичні зміни такі кризи можуть ставати частішими. У Кліматичному центрі Орегона зауважують, що тепер прогнози на майбутнє вже не можуть спиратися на спостереження минулих років.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Відкрити повну версію сайту