Нова система енергозберігання підвищить ефективність українських ГЕС
Система вартістю 212 мільйонів доларів буде впроваджена коштом позики від Світового банку.
Система вартістю 212 мільйонів доларів буде впроваджена коштом позики від Світового банку.
Фото: facebook.com/Ukrhydroenergo
Інноваційна система зберігання енергії, розроблена за підтримки USAID, підвищить ефективність роботи Укргідроенерго та сприятиме інтеграції України до європейської електромережі. Система вартістю 212 мільйонів доларів буде впроваджена коштом позики від Світового банку.
Нова система акумулювання енергії працюватиме разом з турбінами гідроелектростанцій та забезпечуватиме швидшу реакцію на зміну електричного навантаження в державній енергомережі. Водночас це рішення зменшуватиме зношення гідроагрегатів, покращуватиме загальну надійність енергосистеми та зменшить експлуатаційні витрати.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки підготувало техніко-економічне обґрунтування проєкту, що дало можливість залучити фінансування Світового банку.
Комбінацію коротко- та довготривалих батарейних накопичувачів буде додано до п’яти стратегічних гідроелектростанцій уздовж основної водної магістралі виробництва електроенергії в Україні:
Крім того, буде встановлено сонячні фотоелектричні станції, які допоможуть Укргідроенерго зменшити денне споживання енергії та експлуатаційні витрати на кожній ГЕС.
В USAID зауважують, що використання відновлюваних джерел та передових технологій сприятиме декарбонізації (відмові від викопних видів палива) енергетичного сектору, підвищенню енергоефективності та зменшенню залежності від імпорту енергії – а це і є основними цілями технічної допомоги USAID в Україні.
Сучасні акумуляторні батареї та відповідне програмне забезпечення для управління ними також підвищать швидкість реагування на зміну електричного навантаження та гнучкість в електромережі, що сприятиме інтеграції України до європейської мережі ENTSO-E.
Уряд України ухвалив проєкт 2 червня, а 30 червня Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила 212 мільйонів доларів на його реалізацію.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті