В Ісландії перевірили, наскільки продуктивним є 4-денний робочий тиждень
У ході експерименту відзначили зниження стресу, вигорання, поліпшення самопочуття та налагодження балансу роботи і відпочинку.
У ході експерименту відзначили зниження стресу, вигорання, поліпшення самопочуття та налагодження балансу роботи і відпочинку.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: unsplash.com
В Ісландії перевірили ефективність чотириденного робочого тижня. В експерименті взяли участь три тисячі осіб або 1% всієї робочої сили країни. У спільному звіті Асоціації за стійкість і демократію Ісландії та британського центру Autonomy заявили про позитивні результати експерименту.
Дослідження проходило з 2015 по 2019 роки – це найдовше випробування укороченою робочого тижня. У ньому взяли участь держслужбовці країни з різних сфер – від вчителів до лікарів.
Випробування проходили у два етапи: у першому взяли участь 2,5 тисячі жителів країни, а в другому – 440. Працівників тимчасово перевели з 40-годинного робочого тижня на 35 або 36-годинний без зниження заробітної плати. Водночас не всі учасники працювали за традиційним графіком з дев’ятої ранку до п’яти вечора, а деякі працювали в нічні зміни.
У звіті йдеться, що результатом стала або така ж продуктивність, або підвищення ефективності праці. У ході експерименту відзначилось зниження стресу та вигорання, поліпшення самопочуття, а також налагодження балансу роботи і відпочинку. Його учасники також визнали випробування «великим успіхом».
При чому люди по-різному адаптувалися до зменшення робочих годин. Наприклад, деякі співробітники починали делегувати та пріоритезувати завдання більш ефективно, переходили на сфокусовані зустрічі, а замість деяких зборів обговорювали все електронною поштою.
Успіх експерименту дозволив профспілкам домогтися постійного скорочення робочих годин для працівників з 2019 року. На момент виходу дослідження 86% робочої сили країни або вже працюють менше годин, або мають право на їх скорочення.
Раніше в Іспанії почали розробляти пілотний проєкт щодо переведення підприємств на чотириденний робочий тиждень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті