В Ісландії перевірили, наскільки продуктивним є 4-денний робочий тиждень
У ході експерименту відзначили зниження стресу, вигорання, поліпшення самопочуття та налагодження балансу роботи і відпочинку.
У ході експерименту відзначили зниження стресу, вигорання, поліпшення самопочуття та налагодження балансу роботи і відпочинку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Ісландії перевірили ефективність чотириденного робочого тижня. В експерименті взяли участь три тисячі осіб або 1% всієї робочої сили країни. У спільному звіті Асоціації за стійкість і демократію Ісландії та британського центру Autonomy заявили про позитивні результати експерименту.
Дослідження проходило з 2015 по 2019 роки – це найдовше випробування укороченою робочого тижня. У ньому взяли участь держслужбовці країни з різних сфер – від вчителів до лікарів.
Випробування проходили у два етапи: у першому взяли участь 2,5 тисячі жителів країни, а в другому – 440. Працівників тимчасово перевели з 40-годинного робочого тижня на 35 або 36-годинний без зниження заробітної плати. Водночас не всі учасники працювали за традиційним графіком з дев’ятої ранку до п’яти вечора, а деякі працювали в нічні зміни.
У звіті йдеться, що результатом стала або така ж продуктивність, або підвищення ефективності праці. У ході експерименту відзначилось зниження стресу та вигорання, поліпшення самопочуття, а також налагодження балансу роботи і відпочинку. Його учасники також визнали випробування «великим успіхом».
При чому люди по-різному адаптувалися до зменшення робочих годин. Наприклад, деякі співробітники починали делегувати та пріоритезувати завдання більш ефективно, переходили на сфокусовані зустрічі, а замість деяких зборів обговорювали все електронною поштою.
Успіх експерименту дозволив профспілкам домогтися постійного скорочення робочих годин для працівників з 2019 року. На момент виходу дослідження 86% робочої сили країни або вже працюють менше годин, або мають право на їх скорочення.
Раніше в Іспанії почали розробляти пілотний проєкт щодо переведення підприємств на чотириденний робочий тиждень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті