Депутати віддали забудовнику модерністський ринок-«шайбу» на Солом’янці (поіменне голосування)
Таке рішення аргументували тим, що, «наскільки знають», власник не зноситиме будівлю.
Таке рішення аргументували тим, що, «наскільки знають», власник не зноситиме будівлю.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київрада проголосувала за рішення, яке передає ділянку під модерністським ринком-«шайбою» на вулиці Кудряшова, 1А в оренду на 10 років «для експлуатації та обслуговування».
«Це унікальна споруда, таких ринків в Україні всього п’ять. До Київської міської ради звернулася Асоціація архітекторів Польщі, Спілка архітекторів України, зверталася донька архітекторки Алли Аніщенко з проханням це рішення не підтримувати. Тому що це рішення дає повне право власнику демонтувати до фундаменту (як це вже не одного разу було) споруду, яку би в Європі ніколи в житті не дали би демонтувати», – звернулася до депутатів перед голосуванням представниця «Слуги народу» Ксенія Семенова.
Михайло Терентьєв з «Євросолідарності», член бюджетної комісії, заявив, що «наскільки знає», власник не зноситиме будівлю.
Водночас цільовим призначенням ділянки вже вказано «будівництво закладів торгівлі».
Не підтримувати рішення закликали також Аліна Михайлова з «Голосу», Євгенія Кулеба та Михайло Присяжнюк зі «Слуги народу».
Зокрема, Михайлова наголосила, що бенефіціаром ТОВ «Залізничний ринок» є бізнесмен-забудовник і мільйонер Вадим Єрмолаєв, компанії якого оперують в анексованому Криму, а окремі з них потрапили у санкційний список РНБО.
Присяжнюк звернув увагу на те, що «шайбу» розташовано під горою, яка може почати зсуватися в разі знесення будівлі та нового будівництва на її місці.
Попри ці аргументи за прийняття рішення проголосували 73 депутати, а проти – лише 11.
«Цікаво, що змусило кількадесят депутатів, які місяць тому рішення не підтримували, зараз голосувати за», – зауважує Семенова.
Як видно з поіменного голосування, за проголосували фракції Європейська солідарність, УДАР Віталія Кличка, Батьківщина та ОПЗЖ.
Одностайно проти проголосувала фракція Єдність.
Серед депутатів Голосу четверо проголосували за, а проти – одна Михайлова. Зі Слуги народу п’ятеро висловилися за проєкт, а проти – Вікторія Бурдукова та вже згадані Семенова, Кулеба та Присяжнюк. Також проголосував проти проєкту позафракційний Костянтин Богатов. Позафракційний Володимир Бондаренко – заступник міського голови та секретар Київради – голосував за.
Ринок був зведений у 1973 році за проєктом Алли Аніщенко, однієї з небагатьох архітекторок епохи київського модернізму. Про її творчий спадок ми писали у нашій серії «Монстри модернізму». Вона вважала коло «оптимальним рішенням для критого торгового закладу», але оригінальна архітектура небагатьох її «круглих ринків» була збережена саме у цьому, «Залізничному», який у 1990-х роках був біржею, а згодом – переоблаштований під супермаркет.
«Мапа реновації» запустила флешмоб на захист модерністського ринку-«шайби» на Кудряшова.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті