Кияни запустили флешмоб на захист модерністського ринку на Солом’янці
Сьогодні Київрада втретє голосуватиме за передачу ділянку під забудову.
Сьогодні Київрада втретє голосуватиме за передачу ділянку під забудову.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
«Мапа реновації» запускає флешмоб на захист модерністського ринку-«шайби» на Кудряшова, 1 авторства архітекторки Алли Аніщенко. Сьогодні, сьомого липня, будівлю втретє винесуть на сесію Київради.
Раніше земельна комісія КМР підтримала проєкт рішення, за яким компанія «Залізничний ринок» отримує цю ділянку на десять років для «експлуатації та обслуговування критого ринку». Водночас цільовим призначенням ділянки вказане вже «будівництво закладів торгівлі».
Щоб взяти участь у флешмобі, треба роздрукувати постер про ринок, який створила дизайн-школа dash! у форматі А3. «Мапа реновації» надасть файл для друку. Постер потрібно повісити у себе вдома, у міському просторі або біля будівлі критого ринку. Сфотографувати плакат або себе із ним та опублікувати світлину в соцмережах з відповіддю на запитання «В чому цінність критого ринку на Кудряшова, 1?». До допису треба додати хештег #алло_ти_де.
Тому, хто отримає найбільшу кількість лайків та репостів до 14 липня, «Мапа реновації» подарує путівник з закинутими будівлями, листівку та стікерпак.
Ринок був зведений у 1973 році за проєктом Алли Аніщенко, однієї з небагатьох архітекторок епохи київського модернізму. Про її творчий спадок ми писали у нашій серії «Монстри модернізму». Вона вважала коло «оптимальним рішенням для критого торгового закладу», але оригінальна архітектура небагатьох її «круглих ринків» була збережена саме у цьому, «Залізничному», який у 1990-х роках був біржею, а згодом – переоблаштований під супермаркет.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті