Паркан навколо «Тарілки» на Либідській звели для реставрації, запевняють в КМДА
Забудовник обіцяє зберігати функціональне призначення тарілки – акустичний зал – та відреставрувати його.
Забудовник обіцяє зберігати функціональне призначення тарілки – акустичний зал – та відреставрувати його.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Паркан навколо «Тарілки» на Либідській площі, яка має охоронний статус, зводиться для проведення реставраційних робіт. Директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк в ефірі каналу «Київ» запевнив, що знищення їй не загрожує.
В КМДА кажуть, що забудовник виконує всі умови для проведення робіт та вже погодив реставрацію.
«Будуть виконуватись роботи з реставрації тарілки і з реставрації зліва і зправа двох крил будівлі… Власник, який хоче там доробити цей проєкт, ми бачимо з його сторони позитивні рухи. Дійсно був розглянутий проєкт реставрації, показали, що буде реставруватися і всередині, і ззовні. Функціональне призначення тарілки – вона як акустичний зал, і цей зал буде відреставрований і відновлений», – зазначив Никоряк.
За його словами, прибрати каркас нової будівлі позаду «тарілки», який збудували за останній рік, вже не вийде. Він припускає, що якби будівля раніше отримала охоронний статус, цього вдалося б уникнути.
Натомість історик Семен Широчин повідомляє, що може йти мова про знесення рожевого адміністративного корпусу, що примикає до «тарілки». Він каже, що це – найстаріша будівля, що збереглася на Либідьскій площі.
Раніше спільнота SaveKyivModernism презентувала альтернативний проєкт реставрації «Тарілки». Цього літа дах будівлі пофарбували.
Будівлю Інституту науково-технічної експертизи та інформації з концертною залою у вигяді «літаючої тарілки» було збудовано 1971 року за проєктом архітекторів Флоріана Юр’єва і Льва Новикова. Будівлю відносять до другої хвилі радянського модернізму. Будівля внесена до реєстру пам’яток архітектури і монументального мистецтва і не підлягає приватизації. У будівлі розташовані Український інститут науково-технічної експертизи та інформації та Державна науково-технічна бібліотека України.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті