Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

У Києві почастішали скарги на якість води, зокрема її жовтуватий колір. Київводоканал пояснює, що це пов’язано з сезонним погіршенням води у джерелах – річках Дніпро та Десна через кліматичні умови.

Зазвичай влітку якість води у річці завжди гірша ніж взимку через спеку та цвітіння водойм, але один рік може сильно відрізнятися від іншого. Наприклад, у цьому році кліматичні умови призвели до погіршення якості води у порівнянні з минулим роком.

За сезонних коливань у Київводоканалі додають більше реагентів і коригують процес водопідготовки.

У підприємстві запевняють, що кольоровість води жодним чином не погіршує санітарно-хімічні та бактеріологічні показники, така вода не є небезпечною для здоров’я та цілком придатна до використання. Наразі показник кольоровості залишається в межах, дозволених стандартами. Вони обіцяють, що найближчими днями вода у кранах киян має стати прозорішою.

Раніше у Київводоканалі порадили містянам пити воду з-під крана замість купівлі бутельованої води. Цей допис викликав обурення киян.

У 2019 році «Хмарочос» провів власний експеримент. Ми взяли два зразки води – один набрали на Дніпровській очисній станції відразу процесу фільтрації, другий – з-під крана в житловому будинку на вулиці Дмитрівській. Воду здали на експертизу в незалежну сертифіковану лабораторію «Субос». Виявилось, по багатьох стандартах (вміст алюмінію, нітритів, водневий показник, кількість аміаку) вода з водогону відповідає не лише українським вимогам, а і ЄС.

Водночас водопровідна вода з Дмитрівської майже в 4,5 раза жорсткіша за показники ЄС – при нормі 1,2 ммоль/літр в країнах Європи у водопровідної води у Києві цей показник складає 5,2 ммоль/літр.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button