Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Заборона

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко підписав наказ про внесення будинку «Квіти України» на Січових Стрільців, 49 до реєстру державних пам’яток. Тепер «Квіти» – офіційно є пам’яткою архітектури, монументального мистецтва місцевого значення.

Будівлі надано охоронний статус. Ткаченко пояснює, що тепер її не можна зруйнувати або перебудувати.

На початку серпня Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс будівлю «Квіти України» до переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

У липні після початку демонтажу «Квітів України» кияни розібрали будівельний паркан, заблокували техніку та окупували будівлю. На будівлю накладено кілька арештів на час досудового слідства у справах по самоуправству та по порушенню авторського права. Міністерство культури направило припис про зупинку демонтажу в історичному ареалі міста. КМДА не давала дозволів на проведення робіт, а власник не погоджував свої дій та самостійно почав руйнувати будівлю. Забудовник також не надав проєкт реконструкції.

«Квіти України» – унікальна споруда в центрі міста. Це оранжерея на історичній вулиці, яку протягом 20 років оповивав виноград. Будинок визнано будівлею року в 1986. Сьогодні Національна Спілка архітекторів України підтримала збереження будівлі у первісному вигляді. До думки НСАУ долучились фахівці з усієї країни.

Читайте також: Архітектори показали, як може виглядати будівля «Квіти України»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button