На Шулявці початкові класи комунальної школи стали приватними. Навчання коштує 140 тисяч гривень на рік
Державна служба якості освіти з’ясувала, що приватна компанія не укладала договір оренди приміщень школи.
Державна служба якості освіти з’ясувала, що приватна компанія не укладала договір оренди приміщень школи.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24988 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Державна служба якості освіти вимагає від міського голови Віталія Кличка розібратися з влаштуванням у школі №299 приватного закладу освіти для початкових класів. Про це повідомив нардеп Роман Грищук.
«Від мешканців (Солом’янського) району дізнались, що на базі 229 школи планують створити приватну початкову школу з ціною навчання 140 тисяч на рік. Ми спочатку не повірили, але потім знайшли всю інформацію в інтернеті, а Ксенія Семенова навіть поспілкувалась і спробувала влаштувати дитину», – заявив Грищук.
Досі у будівлі школи 229 на вулиці Олекси Тихого 57, що на Шулявці, розміщувалися 1-4 класи комунального Політехнічного ліцею КПІ.
На початку червня депутатка Київради Ксенія Семенова повідомила, що ліцей пройшов інституційний аудит і став науковим ліцеєм – і вже другий рік як перестав набирати молодші класи. Замість них у будівлі облаштувалася приватна «Політехнічна школа».
Семенова зателефонувала до «Політехнічної школи» й дізналася, що навчання однієї дитини коштуватиме 140 тисяч на рік (за десять місяців). У новій приватній школі планують зробити окремий вхід для своїх учнів. Водночас депутатка зауважує, що приватному закладу доведеться ділити подвір’я і спортивну інфраструктуру комунальної школи, яка утримується з податків.
«Жодного рішення, що в 229 школі є надлишкові площі, зайві кабінети, чи в принципі потреба здавати в оренду приміщення – немає. Та і приватна початкова школа вирішила поселитись без всілякої орендної плати. Просто так. Шкода, що ні Департамент освіти Києва, ні районне управління освіти не бачили в цій ситуації якоїсь проблеми», – коментує ситуацію Грищук.
Державна служба якості освіти з’ясувала, що Київрада видала «Політехнічній школі» ліцензію на освітню діяльність у 229 школі. Водночас договір оренди приміщень школи 229 не укладено.
Держслужба також виявила, що Солом’янська райадміністрація допустила низку порушень: у районі немає реєстру дітей шкільного віку, а зміни до територій обслуговування шкіл вносять без аналізу завантаженості.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті