На Київщині чоловік розорав і засіяв курган від III тисячоліття до нашої ери
Археологічну пам'ятку безповоротно втрачено, повідомляє прокуратура.
Археологічну пам'ятку безповоротно втрачено, повідомляє прокуратура.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Курган у Запорізькій області. Ілюстративне фото: Петроченко Віктор Іванович / Вікіпедія
Навесні 2021 року біля смт Володарка Київської області місцевий житель самовільно зайняв ділянку землі, зорав її технікою та засіяв.
Це був курган датований приблизно III тисячоліттям до нашої ери – I тисячоліттям нашої ери, тобто поховання могло належати до пізньої бронзи або залізної доби.
Ділянка належить до земель історико-культурного призначення та особливо цінних земель, повідомляє Київська обласна прокуратура.
Археологічну пам’ятку безповоротно втрачено, зазначається у повідомленні.
Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт. 50-річному землеробу загрожує покарання у виді обмеження волі на строк від двох до чотирьох років або позбавлення волі на строк до двох років.
На Володарщині є понад сотня пам’яток археології, зокрема кількадесят курганів, серед яких найвідоміший – Царева Могила. Кургани – це могили кочових народів у формі земляного чи рідше кам’яного насипу над поховальною камерою.
Нещодавно у Бельгії фермер орав землю трактором і посунув старовинний камінь, який позначав кордон із Францією.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті