Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: ГО «Міські реформи»

ГО «Міські реформи» реалізувала в Одесі один із проєктів тактичного урбанізму – розв’язання проблем міського простору за допомогою невеликих, на перший погляд, змін і недорогих рішень, таких як вуличні меблі та рослини.

Фото: Nick Chepelev

Цього «Міські реформи» вирішили втілити три проєкти тактичного урбанізму, трансформувавши Грецьку площу в Одесі, набережна річки Либідь у Києві, та сходи Театрального провулка в Харкові.

Фото: Nick Chepelev

Грецька площа в Одесі довгий час була великим порожнім простором, який не пропонував місць для сидіння та захисту від сонця й використовувався переважно для транзиту. У центрі розміщувався фонтан, але він не працював.

Фото: Фото: Nick Chepelev

«Ідея – дати дорослим теж погратися, десь відчути себе як на сцені, десь як на вечірці, десь як у тихому парку. Дати пустій і спекотній площі нові сценарії та нові сенси, випробувати її, а далі вже замислюватися про реконструкцію», – зазначають в ГО «Міські реформи».

Фото: ГО «Міські реформи»

У центрі неробочого фонтану розмістили діжки з деревами, а навколо змайстрували лаву.

Фото: ГО «Міські реформи»

На Грецькій площі з’явилися гамаки під навісами, лави й гойдалки. Автори проєкту підібрали дерева, коренева система яких адаптована для діжок, що дозволить їм добре рости.

Фото: ГО «Міські реформи»

Архітектор Микола Чепелєв зауважує, що ще у процесі монтажу вуличних меблів, незважаючи на огороджувальну стрічку, містяни відразу почали лягати в гамаки і їх «було не вигнати».

Фото: Nick Chepelev

«Була в мене давня мрія – а що, як на Грецькій площі зробити райський сад. З деревами, тінню, гамаками й гойдалками, на яких стрибають діти», – розповідає Костянтин Ємельянов.

Фото: ГО «Міські реформи»

«Це тестова модель – тимчасова історія. Можливо, пізніше, ми зможемо зробити крутий покет-парк», – додає він.

Фото: ГО «Міські реформи»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button