Невеликі прості рішення: урбаністи оновили Грецьку площу в Одесі (фото)
На Грецькій площі з’явилися гамаки, лави, гойдалки, рослини в діжках.
На Грецькій площі з’явилися гамаки, лави, гойдалки, рослини в діжках.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
ГО «Міські реформи» реалізувала в Одесі один із проєктів тактичного урбанізму – розв’язання проблем міського простору за допомогою невеликих, на перший погляд, змін і недорогих рішень, таких як вуличні меблі та рослини.
Цього «Міські реформи» вирішили втілити три проєкти тактичного урбанізму, трансформувавши Грецьку площу в Одесі, набережна річки Либідь у Києві, та сходи Театрального провулка в Харкові.
Грецька площа в Одесі довгий час була великим порожнім простором, який не пропонував місць для сидіння та захисту від сонця й використовувався переважно для транзиту. У центрі розміщувався фонтан, але він не працював.
«Ідея – дати дорослим теж погратися, десь відчути себе як на сцені, десь як на вечірці, десь як у тихому парку. Дати пустій і спекотній площі нові сценарії та нові сенси, випробувати її, а далі вже замислюватися про реконструкцію», – зазначають в ГО «Міські реформи».
У центрі неробочого фонтану розмістили діжки з деревами, а навколо змайстрували лаву.
На Грецькій площі з’явилися гамаки під навісами, лави й гойдалки. Автори проєкту підібрали дерева, коренева система яких адаптована для діжок, що дозволить їм добре рости.
Архітектор Микола Чепелєв зауважує, що ще у процесі монтажу вуличних меблів, незважаючи на огороджувальну стрічку, містяни відразу почали лягати в гамаки і їх «було не вигнати».
«Була в мене давня мрія – а що, як на Грецькій площі зробити райський сад. З деревами, тінню, гамаками й гойдалками, на яких стрибають діти», – розповідає Костянтин Ємельянов.
«Це тестова модель – тимчасова історія. Можливо, пізніше, ми зможемо зробити крутий покет-парк», – додає він.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті