Киянин «поділив» свою квартиру в багатоповерхівці на сім дрібних смарт-квартир
Утворені «смарт-квартири» виставлено на продаж: 25-метрова коштує 57 тисяч доларів.
Утворені «смарт-квартири» виставлено на продаж: 25-метрова коштує 57 тисяч доларів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На Куренівці в Києві власник п’ятикімнатної квартири перебудував її на сім маленьких. Про це йдеться у репортажі ТСН.
Дворівнева квартира на дев’ятому поверсі площею 130 квадратних метрів розташована в багатоповерховому ЖК на вулиці Данченка 28б. Новобудова ще не повністю заселена. Утворені «смарт-квартири» виставлено на продаж. 25-метрова коштує 57 тисяч доларів. Для порівняння, на сайті забудовника квартири у цьому ЖК продають за ціною 29 тисяч гривень за квадратний метр (зі знижкою від 26 тисяч).
Розголосу ця ситуація отримала, коли з подрібненої квартири затопили сусіда поверхом нижче. Той прийшов поговорити з власником і виявив, що власника знайти неможливо. Замість квартири 188, яка має бути за планом поверхів, за даними реєстру нерухомого майна – вже сім окремих помешкань, 188а, 188б, 188в тощо.
Будівельні норми передбачають обов’язкову наявність санвузла у кожній квартирі, але і переносити мокрі зони заборонено. Розглянувши схему квартири, сусіди побачили, що щонайменше до двох із цих мініквартир доведеться прокладати каналізаційні труби.
Голова ОСББ прийшла вручити власнику квартири припис про підтоплення. У квартирі йде ремонт і далі порога робітники не пускають. Жителі планують звертатися до суду.
Офіційно квартирою володіє товариство з обмеженою відповідальністю, зареєстроване за адресою житлового будинку, де запевняють, що тут немає ніякої фірми. Директор ТОВ офіційно живе за іншою адресою, консьєржка якої повідомила, що не знає господаря, а квартира здається в оренду молодим хлопцям з Єгипту.
Як зауважує експерт з житлової політики Павло Федорів, законодавство України не розрізняє житло як інвестицію та житло як дах над головою. Зокрема, через фактичну відсутність оподаткування житла у власності, нерухомість стає найвигіднішим активом. Така ситуація лише погіршує житлову кризу.
Докладніше про це: Києву потрібно вирішувати житлову проблему. Як в цьому допоможуть податок на нерухомість та соціальні помешкання?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті