Киянин «поділив» свою квартиру в багатоповерхівці на сім дрібних смарт-квартир
Утворені «смарт-квартири» виставлено на продаж: 25-метрова коштує 57 тисяч доларів.
Утворені «смарт-квартири» виставлено на продаж: 25-метрова коштує 57 тисяч доларів.
ЖК «Новомостицько-Замковецький». Фото з сайту Київміськбуду
На Куренівці в Києві власник п’ятикімнатної квартири перебудував її на сім маленьких. Про це йдеться у репортажі ТСН.
Дворівнева квартира на дев’ятому поверсі площею 130 квадратних метрів розташована в багатоповерховому ЖК на вулиці Данченка 28б. Новобудова ще не повністю заселена. Утворені «смарт-квартири» виставлено на продаж. 25-метрова коштує 57 тисяч доларів. Для порівняння, на сайті забудовника квартири у цьому ЖК продають за ціною 29 тисяч гривень за квадратний метр (зі знижкою від 26 тисяч).
Розголосу ця ситуація отримала, коли з подрібненої квартири затопили сусіда поверхом нижче. Той прийшов поговорити з власником і виявив, що власника знайти неможливо. Замість квартири 188, яка має бути за планом поверхів, за даними реєстру нерухомого майна – вже сім окремих помешкань, 188а, 188б, 188в тощо.
Схема квартири
Будівельні норми передбачають обов’язкову наявність санвузла у кожній квартирі, але і переносити мокрі зони заборонено. Розглянувши схему квартири, сусіди побачили, що щонайменше до двох із цих мініквартир доведеться прокладати каналізаційні труби.
Голова ОСББ прийшла вручити власнику квартири припис про підтоплення. У квартирі йде ремонт і далі порога робітники не пускають. Жителі планують звертатися до суду.
Будівельники показують місце, звідки тече вода
Офіційно квартирою володіє товариство з обмеженою відповідальністю, зареєстроване за адресою житлового будинку, де запевняють, що тут немає ніякої фірми. Директор ТОВ офіційно живе за іншою адресою, консьєржка якої повідомила, що не знає господаря, а квартира здається в оренду молодим хлопцям з Єгипту.
Як зауважує експерт з житлової політики Павло Федорів, законодавство України не розрізняє житло як інвестицію та житло як дах над головою. Зокрема, через фактичну відсутність оподаткування житла у власності, нерухомість стає найвигіднішим активом. Така ситуація лише погіршує житлову кризу.
Докладніше про це: Києву потрібно вирішувати житлову проблему. Як в цьому допоможуть податок на нерухомість та соціальні помешкання?
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті