Київ подав «Львівську браму», міст Патона і ще 18 об’єктів на «Велике Будівництво». Хто насправді це фінансуватиме?
Не існує жодного урядового документа, який би містив перелік об’єктів та умови їх відбору.
Не існує жодного урядового документа, який би містив перелік об’єктів та умови їх відбору.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
«Львівська брама» у 2014 році. Фото: Олег Тоцький / livejournal.com/tov_tob
КМДА подала понад 20 інфраструктурних проєктів для можливої реалізації у рамках президентської програми «Велике будівництво» в Києві у 2022 році.
Серед таких об’єктів у міській адміністрації називають: Будинок вчителя, міст Патона, кінотеатр «Київська Русь» та станцію «Львівська брама».
Заступник голови КМДА Микола Поворозник вважає, що держава могла б допомогти з такими проєктами у межах програми, оскільки останніми роками не дає грошей на розвиток інфраструктури Києва. Столиця ж, зі свого боку, віддає у державний бюджет 60% податку на доходи фізичних осіб, а також покриває витрати на пільговий проїзд у громадському транспорті.
Водночас невідомо, яку частку державного фінансування Київ зміг би отримати на ці об’єкти, адже програма «Велике будівництво» – це політичний проєкт, як зазначав в інтерв’ю Радіо Свобода міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Не існує жодного урядового документа, який би містив перелік об’єктів та умови їх відбору.
Наприклад, у межах «Великого Будівництва» збудували нову школу в місті Буча. Держава оплатила 85 мільйонів гривень, а місто – близько 40 мільйонів гривень.
Полтавський обласний кардіоцентр держава і місто профінансували 50 на 50: по 200 мільйонів гривень. Спортивний комплекс у Южному Одеської області коштував 29 мільйонів гривень, з яких 12,5 мільйонів взяли з обласного бюджету, а решта – з місцевого.
Будівництво всіх цих об’єктів почалося до того, як оголосили про програму «Велике будівництво».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті