Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 305 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» Святослав Юраш. Фото: facebook.com/sviatoslav.yurash

Всеукраїнська рада церков та депутати з міжфракційного об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» планують внести на розгляд парламенту законопроєкт, який дозволив би лікарям та медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності «з міркувань совісті».

Так, під час зустрічі рада церков і депутати-консерватори визначилися з законодавчими ініціативами «у сфері забезпечення свободи совісті та віросповідання», які планують доопрацювати та внести до парламенту.

Серед них – «забезпечення права лікарів та медичного персоналу на відмову від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті».

Юристка асоціації «ЮрФем» Катерина Шуневич, яку цитує Zmina, наголошує: лікарі не мають права відмовлятися від участі в перериванні вагітності у зв’язку з релігійними чи етичними міркуваннями, адже у цей час вони виконують свої професійні обов’язки.

За її словами, жінка може оскаржити цю відмову лікаря, оскільки це неналежне виконання професійних обов’язків і порушення її прав.

«В умовах відсутності доступу до легальної можливості зробити аборт жінки змушені шукати інших шляхів для реалізації права на аборт. У результаті чого аборти проводяться особами, які не мають на це права, не мають медичної освіти та необхідних навичок, що призводить до смерті жінок, інфекцій та неможливості мати дітей у майбутньому», – додає юристка «ЮрФем» Тетяна Нарок.

Нагадаємо, торік Польща ще більше криміналізувала аборти під тиском церковників і консерваторів. Відтоді польські жінки не мають можливості перервати вагітність навіть у разі невиліковної хвороби плоду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button