Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 290 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» Святослав Юраш. Фото: facebook.com/sviatoslav.yurash

Всеукраїнська рада церков та депутати з міжфракційного об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» планують внести на розгляд парламенту законопроєкт, який дозволив би лікарям та медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності «з міркувань совісті».

Так, під час зустрічі рада церков і депутати-консерватори визначилися з законодавчими ініціативами «у сфері забезпечення свободи совісті та віросповідання», які планують доопрацювати та внести до парламенту.

Серед них – «забезпечення права лікарів та медичного персоналу на відмову від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті».

Юристка асоціації «ЮрФем» Катерина Шуневич, яку цитує Zmina, наголошує: лікарі не мають права відмовлятися від участі в перериванні вагітності у зв’язку з релігійними чи етичними міркуваннями, адже у цей час вони виконують свої професійні обов’язки.

За її словами, жінка може оскаржити цю відмову лікаря, оскільки це неналежне виконання професійних обов’язків і порушення її прав.

«В умовах відсутності доступу до легальної можливості зробити аборт жінки змушені шукати інших шляхів для реалізації права на аборт. У результаті чого аборти проводяться особами, які не мають на це права, не мають медичної освіти та необхідних навичок, що призводить до смерті жінок, інфекцій та неможливості мати дітей у майбутньому», – додає юристка «ЮрФем» Тетяна Нарок.

Нагадаємо, торік Польща ще більше криміналізувала аборти під тиском церковників і консерваторів. Відтоді польські жінки не мають можливості перервати вагітність навіть у разі невиліковної хвороби плоду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button