В Україні легалізували криптовалюти
Водночас віртуальні активи не можуть бути засобом платежу на території України.
Водночас віртуальні активи не можуть бути засобом платежу на території України.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Верховна Рада прийняла в другому читанні закон «Про віртуальні активи». Він дозволяє використання в Україні криптовалют та роботу криптобірж.
Загальна капіталізація криптоіндустрії перевищила два трильйони доларів, а Україна – одна зі світових лідерів за використанням криптовалюти, щоденний обіг віртуальних активів складає мільярд гривень, коментує міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Але все це перебуває в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальним активом не сплачуються податки», – зазначає міністр.
Наразі криптовалюту легалізували лише кілька країн, серед яких Німеччина, Люксембург і Сінгапур.
Віртуальні активи не можуть бути засобом платежу на території України – єдиним таким засобом залишається гривня, наголосили в Національному банку.
«Водночас ми вивчаємо можливість випуску власних цифрових грошей – е-гривні… Цифрові гроші Національного банку – електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є НБУ», – зазначив голова Нацбанку Кирило Шевченко.
Учасники ринку криптовалют повідомили dev.ua, що головна перевага, яку вони отримають від нового закону, – це поява правового поля для володіння цифровими активами.
«Але ми повинні пам’ятати, що в кращому випадку ми можемо захищати своє право, якщо сторона, яка його порушує, ідентифікована. Через технічні властивості блокчейну виконання судового рішення про повернення самого активу може не здійснюватися», – зазначає засновник Rarify.tech Лаша Антадзе.
«Є момент, який може багатьох збентежити. І це жорстка умова Нацбанку – “крипта” не визнається засобом платежу. Можна буде нею розплачуватися через шлюзи – проводити оплату через гривню», – додає керівний партнер «Юскутум» Артем Афян.
Нагадаємо, Visa та PayPal дозволили використовувати криптовалюту для транзакцій.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті