Гостиний двір затягують будівельною сіткою перед консервацією
Завершити реставрацію Гостиного двору можуть до кінця 2023 року.
Завершити реставрацію Гостиного двору можуть до кінця 2023 року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Будівельники почали затягувати фасади Гостиного двору на Контрактовій площі будівельною сіткою. На території працює дві одиниці будівельної техніки, повідомляє Depo.Київ.
Віталій Селик з ГО «Рада з урбаністики Києва» пояснює: це робиться на замовлення балансоутримувача – Національного заповідника «Софія Київська» – перед консервацією будівлі, яка вже дев’ятий рік зимує без даху. Гостиний двір також накриють плівкою або вінілом, щоб захистити конструкції від опадів, а підвал – від підтоплень.
Протягом року мають розпочатися просторові та соціологічні дослідження, обговорення з громадою та експертами, підготовка технічного завдання реставрації, архітектурний конкурс, обговорення з громадою результатів конкурсу та визначення переможця, проєктування.
Наразі Гостиний двір захищено трьома охоронними статусами: як пам’ятка місцевого і національного значення та як головний і центральний елемент пам’ятки містобудування Контрактова площа.
«Тому великих сюрпризів з фасадом, ордерною аркадою і формою даху не слід очікувати», – зазначає Селик, який брав участь у зустрічах Мінкульту з активістами щодо долі Гостиного двору.
За його прогнозом, власне будівельні роботи можна буде почати до кінця 2022 року. Завершити реставрацію Гостиного двору можуть не раніше як до кінця 2023 року.
У червні Фонд державного майна передав Гостиний двір до сфери управління Міністерства культури. Проти цього виступав міський голова Віталій Кличко, адже місто планувало взяти будівлю на свій баланс.
Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року перебував в оренді компанії «Укрреставрація». У 2011 році прем’єр-міністр Микола Азаров виключив будівлю зі списку пам’яток архітектури, а наступного року КМДА дозволила девелоперу «реконструювати» Гостиний двір під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти виступили з акціями протесту проти перебудови й окупували внутрішній двір.
У 2014-2018 роках суди скасували дозволи на виконання будівельних робіт, було розірвано договір оренди, відновлено охоронний статус пам’ятки та повернуто будівлю державі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті