Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Пущі Водиці розпочалося будівництво Міжнародного центру дитячої наукової творчості, який під егідою ЮНЕСКО стане підрозділом Малої академії наук України. Це буде найбільший в Україні осередок для навчання і спілкування обдарованої молоді.

За результами відкритого конкурсу центр створював Інститут Проєктування «КОМФОРТБУД». Раніше ця компанія розробляла проєкт адміністративної будівлі Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького у Львові.

Розташування 

МАН обрало найбільш сприятливу для дитячої наукової творчості ділянку. Центр розташовуватиметься на 2,7 гектарах рекреаційної зони в Пущі-Водиці у Києві. Оскільки будівництво розгортається на території паркової зони, важливо було подбати про максимальне збереження дерев і кущів.

Структура комплексу

Перед авторами проєкту стояло непросте завдання – здійснити реконструкцію споруд, збудованих у 60-х роках минулого століття, та спроєктувати нові, що мають відповідати концепції інноваційного навчально-рекреаційного центру. До роботи над проєктом залучили фахівців NASA, Європейської організації з ядерних досліджень CERN та Аргонської національної лабораторії (дослідницький центр Міністерства енергетики США). 

Планування території центру дитячої наукової творчості нагадує геліоцентричну сонячну систему. Кожна будівля виконує роль однієї з планет. У центрі композиції – новозбудований планетарій з оригінальним архітектурним рішенням. 

У комплексі передбачили всі умови для навчання, комфортного життя, харчування і відпочинку. Сюди приїжджатимуть діти не лише з різних регіонів України, але й з-за кордону. Тут розташовані 12 лабораторій, корпуси для навчання, відкритий зелений майданчик на даху музею, кінолекційний зал, готель для викладачів, хостел тощо. Всі будівлі об’єднані доріжкою знань, яку проклали через майданчики для навчання і дозвілля.

Спеціально для науковців працюватиме готель, який не матиме комерційної функції. Осередком культури стане експозиційний центр – музей для розміщення експонатів колекції МАН. На даху облаштують зелений амфітеатр для літнього кінотеатру.

Безпека і доступність 

На території комплексу функціонуватиме центральний пункт відеоспостереження, охоронної системи та пожежної безпеки. Центр буде повністю інклюзивним. Для безперешкодного пересування маломобільних груп населення на території передбачили пониження тротуарів до рівня проїжджої частини дороги.

Будівництво об’єктів уже розпочали під авторський наглядом фахівців. Роботи виконуватимуть однією чергою в тринадцять пускових комплексів.

«Про те, наскільки даний проєкт має бути унікальним і масштабним, стало зрозуміло вже з перших обговорень із замовником. Це був новий виклик для нашої команди, що зобов’язував вийти за рамки наявного досвіду, думати на перспективу. Ми отримали унікальний шанс реалізувати справді грандіозний проект і не мали права на помилку», – зазначає Андрій Вишневський, генеральний директор Інституту Проектування «КОМФОРТБУД» .

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button