Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 281 днів. За цей час ми опублікували 23517 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Wengang Zhai / Unsplash

Ціни на газ у Європі встановлюють майже щоденні рекорди – вони вже перевищили 800 доларів за тисячу кубів, а за жовтневий газ вже передплачують по 900 доларів, повідомляє BBC.

Допомога споживачам

Деякі країни розглядають надзвичайні заходи, аби допомогти споживачам. Так, впродовж останніх тижнів в Іспанії встановилися найвищі ціни на електрику в Європі. Через це уряд соціалістів спрямує 2,6 мільярда євро із прибутків енергетичних компаній на підтримку споживачів. Також взимку знизять податки в електроенергетиці й обмежать ціни на газ.

Іспанський прем’єр пообіцяв, що споживачі не платитимуть за електрику більше, ніж у 2018 році плюс інфляція – тобто для 10,5 мільйона побутових споживачів підвищення становитиме лише 4,4% замість ринкових 28%.

У Греції більшості домогосподарств пообіцяли субсидії. Незаможні отримають одноразову допомогу. Близько 70% споживачів отримуватимуть щомісячні доплати в 9 євро на перші 300 кВт електрики, яку вони споживають.

Уряд Італії спрямував 1,2 мільярда євро на зменшення платіжок для споживачів. У Франції енергетичні гіганти розподіляють надприбутки таким чином, що найменш забезпечені споживачі отримують субсидії по 150 євро на рік.

Що призвело до подорожчання?

На здорожчання газу не в останню чергу вплинула ситуація з російськими газогонами. На тлі добудови «Північного потоку-2» в той час, коли компанії зазвичай створюють газові запаси на зиму, Росія оголосила ремонт на всіх ключових газогонах на європейському напрямку: «Північному потоці-1», «Турецькому потоці» та на «Ямал-Європа». Постачання газу суттєво зменшилося, і ціни на газ рекордно зросли.

Крім того, приблизно одну п’яту частку в зростанні цін на енергорахунки становить вартість дозволів на викиди СО2.

Так, Польща сильно залежить від вугілля, споживання якого вважається шкідливішим для довкілля і коштує більше. Тож зростання енергорахунків тут є дуже відчутним.

Та й ціни на вугілля також зростають і зараз становлять близько 61 євро за тонну. Тому в Іспанії ціни на електрику зростають зокрема й через подорожчання вугілля.

Зазначимо, що українські тепловики вперше закуповують газ за ринковими цінами. Деякі попередили, що зростання тарифів на опалення і гарячу воду цієї зими може сягнути 40%.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button