Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 23569 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Олександр Бондаренко

Києво-Могилянська академія планує створити технопарк на Печерську, повідомляє директор НДО «Бюро інвестиційних програм» Олександр Бондаренко, випускник НаУКМА.

Попередньо під приміщення обрали п’ятиповерховий навчальний корпус на вулиці Глазунова, 2/4, що на Печерську. Загальна площа будівлі – 1 785 м². Однак локація ще може змінитися — триває оцінка обраної будівлі та розгляд альтернативних варіантів.

На відновлення будівлі та інфраструктури, за попередніми оцінками, буде потрібно приблизно 50 мільйонів гривень.

Після реновації територія може вмістити близько 40 компаній-резидентів та коворкінг для студентів.

У «Могилянці» зазначають, що зараз активно інтегруватися в проєкт зможуть три факультети: ІТ, економічний і правничий.

Проєкт окупатиметься коштом орендних платежів резидентів і додаткових сервісів. За розрахунками, окупність інвестицій може складати сім-вісім років.

Бондаренко орієнтується на приклад технопарку ITU ARI Teknokent при Стамбульському технічному університеті. Структура доходів стамбульського технопарку така: приблизно 50-60% становить оренда. При цьому орендні ставки тут значно нижчі, ніж у звичайних офісних центрах. Якщо середні ставки оренди офісу в Стамбулі становить 30-40 доларів за м², то в технопарку це 15-20 доларів.

Ще 30-40% заробляють на супутніх сервісах: харчування резидентів, паркування, кейтеринг, послуги перекладу, оренда конференц-залів тощо. Також технопарк має можливість отримувати прибуток від успішних стартапів, у які свого часу інвестував, що може скласти ще 10-15% доходів.

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button