Україна хоче зменшити викиди на 65% до 2030 року, країни Європи – до 55%
Про це йшлось під час зустрічі міністра економіки з представником Європейської Комісії.
Про це йшлось під час зустрічі міністра економіки з представником Європейської Комісії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна планує зменшити викиди на 65% до 2030 року. Водночас Європейський Союз поставив перед собою ціль – 55%. Про це заявив міністр економіки Олексій Любченко під час зустрічі з комісаром Європейської Комісії з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом. За його словами, Україна поділяє цілі ЄС у кліматичній політиці та заходи в рамках Європейського Зеленого Курсу.
Плани зі зменшення викидів входять до національної економічної стратегії. Вона визначає одним з орієнтирів економічної політики декарбонізацію економіки, зокрема, шляхом розвитку циркулярної економіки.
Організація Climate Action Tracker проаналізувала кліматичні цілі 36 країн світу щодо кількості викидів вуглекислого газу до 2030 року. У звіті йдеться, що Україна разом із 14 країнами робить «вкрай недостатньо», щоб протидіяти змінам клімату. Водночас щодо України експерти помітили дещо позитивну тенденцію: попередні кліматичні цілі означали, що наша країна робить «надзвичайно недостатньо».
Крім того, українські вугільні електростанції відповідальні за більшість викидів у повітря у Європі. У звіті аналітичного центру Ember йдеться, що українські вугільні електростанції відповідальні за 72% викидів PM10. До топ-10 забруднювачів увійшли вісім українських електростанцій, на першому місці Курахівська теплова електростанція. А у першій тридцятці зазначені 18 українських ТЕС.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті