Які обмеження чекають на українців у жовтій зоні з 23 вересня?
Уперше за декілька місяців дві доби поспіль фіксували понад 6 тисяч випадків інфікування коронавірусом.
Уперше за декілька місяців дві доби поспіль фіксували понад 6 тисяч випадків інфікування коронавірусом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З 23 вересня в Україні запроваджується жовта епідеміологічна зона, що передбачає суворіші карантинні обмеження, але й послаблення для вакцинованих.
Уперше за декілька місяців дві доби поспіль фіксували понад 6 тисяч випадків інфікування коронавірусом.
Заклади освіти можуть працювати, якщо не менш як 80% працівників матимуть жовті або зелені COVID-сертифікати, тобто будуть вакциновані однією або двома дозами.
Кінотеатри, театри, музеї та інші культурні заклади, спортзали та басейни можуть працювати, якщо принаймні 80% працівників вакциновані однією або двома дозами. Кінозали мають бути заповнені не більш як на 50% місць. Для спортзалів дає обмеження одна людина на 10 м2 площі.
Концерти й інші масові заходи можна влаштовувати, якщо на одну людину припадає щонайменше 4 м2 площі.
У ресторанах не може сидіти більш як чотири людини за столиком. Відстань між столами має складати мінімум 1,5 метри.
Громадський транспорт у жовтій зоні працюватиме без обмежень.
Наразі в Україні електронні ковід-сертифікати про вакцинацію мають можливість завантажити тільки ті люди, які пройшли повний курс щеплення. Та й ті, хто отримав дві дози, стикаються з технічними проблемами при завантаженні сертифікатів у телефони, зауважує BBC.
Водночас підійдуть і такі документи, як дійсна довідка про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту, експрес-тестування на антиген, або ж паперове свідоцтво про вакцинацію, видане сімейним лікарем.
Наразі в Україні повністю вакцинувалися 5,1 мільйона людей, а принаймні одну дозу отримали 6,3 мільйона. Для щеплень доступні вакцини CoronaVac, Pfizer та AstraZeneca.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті