Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/Save.Kvity.Ukrainy

17 вересня власник будівлі «Квіти України» подав до Окружного адміністративного суду міста Києва позов до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА і Міністерства культури. У спільноті «Зберегти Квіти України» пояснюють, що позов стосується скасування наказу про внесення будівлі до держреєстру пам’яток.

Крім того, наразі відкрито ще два провадження. Перше – апеляція по справі авторського права, друга – проти активіста Тараса Грицюка та телеканалу «1+1», які висвітлювали події.

Нагадаємо, наприкінці червня спроба демонтажу модерністського фасаду квіткового магазину-оранжереї «Квіти України» наштовхнулася на опір киян. Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на будівлю. Після початку демонтажу «Квітів України» кияни розібрали будівельний паркан, заблокували техніку та окупували будівлю. Зараз на будівлю накладено кілька арештів на час досудового слідства у справах по самоуправству та по порушенню авторського права. Міністерство культури направило припис про зупинку демонтажу в історичному ареалі міста.

Читайте також: Архітектори показали, як може виглядати будівля «Квіти України» (фото)

Містяни зібрали більше 6 500 підписів у відкритому листі до Мінкультури та ДАБК щодо негайного присвоєння будівлі охоронного статусу. На початку серпня Міністерство культури внесло «Квіти України» до реєстру державних пам’яток.

«Квіти України» – унікальна споруда в центрі міста. Це оранжерея на історичній вулиці, яку протягом 20 років оповивав виноград. Будинок визнано будівлею року в 1986. Сьогодні Національна Спілка архітекторів України підтримала збереження будівлі у первісному вигляді. До думки НСАУ долучились фахівці з усієї країни.

Читайте також: Хто володіє «Квітами України» й до чого тут російський бізнес?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button