Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/Malogoloskivska

У Львові створили рекомендації для забудовників, які стосуються якісного будівництва житлових будинків. Про це повідомив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, пище видання «Твоє місто». Наразі розробляються стандарти облаштування дитячих майданчиків та вулиць.

Поки міська влада ці рекомендації не затвердила, а вирішила доопрацювати. Проте, за словами архітектора, місто не має можливості зобов’язати забудовника виконувати ці рекомендації, але він певен, що забудовникам буде вигідно до них дослухатись. Зокрема, якщо порахувати інвестиційну привабливість, то забудовник зможе отримати таку ж кількість квадратних метрів, але якісніших.

У переліку є десять пунктів:

  • Якісна просторова структура. Подвір’я повинне бути закритим для проїзду та паркування (проїзд передбачати лише для спецтранспорту при виникненні надзвичайної ситуації). А також відмежовуватись від вулиці об’ємами житлових будівель, й уникати перетинів пішохідних та автомобільних шляхів.
  • Обмежена висотність та багатофункційність. Висотність основної маси забудови рекомендується приймати на рівні до восьми поверхів. Житлові об’єкти вищої поверховості можуть розглядатись виключно як окремі просторові акценти. Необхідно передбачати наявність громадських функцій.
  • Запобігання просторовому переущільненню. Відстань між будівлями з боку житлового подвір’я або вулиці не повинна бути меншою за їх висоту.
  • Обов’язкова соціальна інфраструктура для дітей. При площі квартир більше трьох тисяч квадратних метрів необхідно передбачати приміщення для короткотермінового перебування дітей, якщо більше десяти тисяч квадратних метрів – то дошкільний навчальний заклад. При площі квартир більше 45 тисяч квадратних метрів необхідно передбачати будівництво школи.
  • Естетичні фасади. Передбачати кошики для кондиціонерів, місце для розміщення вивісок комерційних приміщень. Конструктивне вирішення фасадів повинне передбачати його довговічність та практичність при експлуатації. Забороняється використання діодних стрічок для художньої підсвітки фасадів у нічний час.
  • Екологічність та адаптація до змін клімату. Влаштовувати висадку сукулентів та інших рослин на даху, передбачати дощову каналізацію, а також резервуари для накопичення дощової води. Влаштовувати мінімальне замощення та максимальне озеленення ділянки. Передбачати максимальне збереження наявних зелених насаджень. Передбачати висадку дерев на території подвір’я та зі сторони вулиці.
  • Покращене паркування та безпека. Кількість паркомісць у підземному паркінгу рекомендується приймати рівною кількості квартир. Паркінги та інші підземні приміщення рекомендується адаптувати для укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Передбачати встановлення електрозарядних станцій, наявність парковок для велосипедів та засобів легкої мобільності.
  • Комфортні входи та безбар’єрність. Головний вхід до будинку рекомендується розміщувати зі сторони вулиці.
  • Підземні контейнери для твердих побутових відходів. Передбачати влаштування підземних контейнерів збору твердих побутових відходів.
  • Впровадження мистецьких елементів. Передбачати встановлення мистецьких елементів та творів мистецтва як складової архітектурного вирішення або як окремих об’єктів у межах благоустрою.

Читайте також: Де в Україні вводять в експлуатацію найбільше нового житла?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button