Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 26269 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: cozadzien.pl/Piotr Nowakowski

З серпня минулого року в польській столиці почали встановлювати «зелені зупинки» з галявиною на даху, дружні до комах і птахів.

Фото: Miasto Stołeczne Warszawa

З того часу у Варшаві з’явилися 20 таких зупинок. На даху висаджують трав’янисті сукуленти, стійкі до посухи, тож особливого догляду зелений дах не потребує. Рослинам не потрібен штучний полив і добрива, їм цілком достатньо дощової води.

Фото: Miasto Stołeczne Warszawa

Така зупинка доволі ефективно охолоджує повітря, що ілюструють знімки з тепловізором. У сонячний літній день, коли конструкція може нагріватися до 45 градусів, озеленення на даху знижує температуру на 7-10 градусів.

Фото: zieloneprzystanki.pl

Компанія, яка встановлює зупинки, стверджує, що зелена зупинка поглинає до 90% дощової води – як сама поверхня з рослинами, так і система водовідведення з даху та на тротуарі. Конструкція, зокрема, включає резервуар для дощової води.

Рослини також поглинають вуглець і зменшують концентрацію пилу в повітрі. Крім того, під час цвітіння вони є важливими для комах.

Фото: zieloneprzystanki.pl

На таких зупинках озеленюють не лише дах, але й пускають в’юнкі рослини стінами.

На скло зупинки нанесено принт із візерунком, який робить поверхню помітною птахам.

Фото: AMS

Влітку польські активісти виміряли температуру поверхонь у різних локаціях міста Чеховіце-Дзедзіце та продемонстрували важливість зелених зон для охолодження міста.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button