Понад 130 країн схвалили глобальний податок для корпорацій. Що це означає?
Відтепер транснаціональні компанії, які користуються можливостями податкової мінімізації, платитимуть більше податків.
Відтепер транснаціональні компанії, які користуються можливостями податкової мінімізації, платитимуть більше податків.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
136 країн схвалили нову глобальну угоду з мінімальною податковою ставкою у розмірі 15% для великих компаній. Про це повідомляється на сайті Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).
Угода дозволить щороку збирати 150 мільярдів доларів нового прибутку. Водночас право оподаткування понад 125 мільярдів доларів буде передано країнам, де великі транснаціональні корпорації отримують свій дохід.
У липні 130 країн, на які припадає понад 90% світового ВВП, підтримали план з реформування правил міжнародного оподаткування. Значення реформи в тому, щоб змусити транснаціональні компанії, які користуються можливостями податкової мінімізації, платити більше податків, в тому числі в країнах реальної присутності.
Корпоративний податок застосовуватиметься до компаній з доходом понад 867 мільйонів доларів. Нові правила торкнуться компаній з глобальними продажами в понад 23 мільярди євро. Якщо корпорація отримує понад 10% маржі прибутку, вона буде змушена перерозподіляти 25% перевищення в країни, де вона продає свої послуги та товари.
Наприклад, Ірландія збільшить податки міжнародних компаній до 15%. Країна служила податковим притулком для великих технологічних компаній завдяки низькій ставці, повідомляє видання The Verge. Зазвичай вони створюють ірландські дочірні компанії, які ліцензують інтелектуальну власність і виплачують роялті. У країні налічується приблизно 800 американських компаній, в яких працює 180 тисяч людей, серед них – Apple, Facebook та Google.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті