Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Офіс Google в Ірландії. Фото: blog.ipleaders.in

136 країн схвалили нову глобальну угоду з мінімальною податковою ставкою у розмірі 15% для великих компаній. Про це повідомляється на сайті Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Угода дозволить щороку збирати 150 мільярдів доларів нового прибутку. Водночас право оподаткування понад 125 мільярдів доларів буде передано країнам, де великі транснаціональні корпорації отримують свій дохід.

У липні 130 країн, на які припадає понад 90% світового ВВП, підтримали план з реформування правил міжнародного оподаткування. Значення реформи в тому, щоб змусити транснаціональні компанії, які користуються можливостями податкової мінімізації, платити більше податків, в тому числі в країнах реальної присутності.

Корпоративний податок застосовуватиметься до компаній з доходом понад 867 мільйонів доларів. Нові правила торкнуться компаній з глобальними продажами в понад 23 мільярди євро. Якщо корпорація отримує понад 10% маржі прибутку, вона буде змушена перерозподіляти 25% перевищення в країни, де вона продає свої послуги та товари.

Наприклад, Ірландія збільшить податки міжнародних компаній до 15%. Країна служила податковим притулком для великих технологічних компаній завдяки низькій ставці, повідомляє видання The Verge. Зазвичай вони створюють ірландські дочірні компанії, які ліцензують інтелектуальну власність і виплачують роялті. У країні налічується приблизно 800 американських компаній, в яких працює 180 тисяч людей, серед них – Apple, Facebook та Google.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button