Після капремонту в парку Партизанської слави всихають сосни
У Київзеленбуді підтвердили, що комунальні працівники справді зафіксували у парку випадки всихання сосен.
У Київзеленбуді підтвердили, що комунальні працівники справді зафіксували у парку випадки всихання сосен.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: «Парки Дарниці»
У тій частині парку Партизанської слави на лівому березі Києва, де з 2018 року на замовлення Київзеленбуду проводився капремонт, «у великій кількості» засихають сосни, стверджує громадська організація «Парки Дарниці».
Активісти вважають, що під час робіт доріжки розширювали в межах «кореневої плити» дерев. Працівники пошкодили коріння, знімаючи верхній шар ґрунту, а також завезли чорнозем для влаштування газону. Все це викликало зміни екологічних умов життя дерев, до яких вони звикли за багато років.
«Інформація викладена вище є не лише нашими думками, а вона підтверджена актом обстеження завідувача кафедри дендрології Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, доктором сільськогосподарських наук», — зазначають у ГО «Парки Дарниці».
Крім того, звертають увагу на ділянку, де працює кафе Forest: під бетонним покриттям засохла 21 сосна.
Організація надіслала листа Міністерству захисту довкілля, Київзеленбуду, Управлінню екології та природних ресурсів КМДА та Екологічній інспекції.
Фото: «Парки Дарниці»
У Київзеленбуді підтвердили «Хмарочосу», що комунальні працівники справді зафіксували у парку випадки всихання сосен. Комунальне об’єднання попросило виявити причини всихання дерев фахівців Національного університету біоресурсів.
На наш запит пресслужба Київзеленбуду також повідомила, що з 2018 року до теперішнього часу у парку Партизанської слави було видалено 600 дерев, які визнали аварійними та сухостійними.
Причини називають такі: досягнута вікова межа рослини, всихання у зв’язку з глобальною зміною клімату, пониження ґрунтових вод, масове враження шкідником, сосновим пильщиком, що є проблематикою всієї Європи.
При цьому Київзеленбуд наголошує, що видалення дерев не пов’язане з ремонтними роботами. До того ж за цей час у парку висадили 862 нових дерева.
Зазначимо, що після початку капремонту місцеві жителі скаржилися на те, що доріжки розширюють за рахунок газонів і вирубують дерева.
Торік ремонтні роботи у Парку партизанської слави призупиняли через кримінальну справу: підрядника звинуватили у розкраданні 14 мільйонів гривень, виділених на капремонт парку. Позов подав Київзеленбуд, вимагаючи повернути гроші.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті