Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Eugene Chystiakov

Кияни сплатили до бюджету столиці майже 254,4 мільйона гривень податку на нерухомість. Про це повідомляє Головне управління Державної податкової служби у Києві. У порівнянні з минулим роком,  надходження збільшилися на понад 74,8 мільйона гривень.

Податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їх власності перевищує встановлений ліміт: для квартир – 60 квадратних метрів; для житлових будинків – 120 кв. метрів; для різних типів об’єктів житлової нерухомості (квартир та будинків) 180 кв. метрів.

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт.

Податок на нерухомість в Україні складено так, щоб більшість домогосподарств його не платили. Ми писали, що наразі він не впливає ні на перерозподіл житла, ні на будівництво інфраструктури. За словами експерта Павла Федоріва, податок на нерухомість виконує кілька різних функцій. Це і спроба повернути суспільству частину земельної ренти (доходу не від праці, а просто від володіння землею та тим, що на ній збудовано), і стимул для багатих перестати накопичувати квартири в новобудовах, і спроба спрямувати капітал в продуктивні сектори економіки, а не в нерухомість. Проте в Україні цей податок не виконує жодної з описаних вище функцій.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button