40% автобусних перевізників скасували рейси через нові ковідні правила
На Центральному автовокзалі стверджують, що водії не мають кваліфікації та повноважень перевіряти сертифікати або результати ПЛР-тестувань.
На Центральному автовокзалі стверджують, що водії не мають кваліфікації та повноважень перевіряти сертифікати або результати ПЛР-тестувань.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Станом на ранок 21 жовтня 40% автобусних перевізників скасували рейси через нові правила залізничних і автобусних перевезень між областями. Від учора від пасажирів вимагають показати сертифікат про вакцинацію від COVID-19 або результат тесту.
За даними Сьогодні, 21 жовтня скасовано рейси до Кривого Рогу, Миколаївки, Рівного, Харкова, Кам’янець-Подільського, Умані, Одеси, Білгород-Дністровського, Новгород-Сіверського тощо.
«На дев’яту ранку ми маємо 40% відмов перевізників. Люди не поїхали в Харків, Миколаїв, Херсон, у ще кілька рейсів, які відмовилися виїжджати, тому що не дуже зрозуміла логіка постанови МОЗу», — розповів Суспільному представник компанії-оператора Центрального автовокзалу Максим Скляренко.
За його словами, водії не мають кваліфікації та повноважень перевіряти сертифікати або результати ПЛР-тестувань.
Крім того, ситуацією користаються нелегальні перевізники. Пасажири, яких не пускають на автовокзал, можуть перейти дорогу і сісти на нелегальну маршрутку. За словами Скляренка, ці перевізники вже збільшили активність. Він порадив поліції поставити патруль на Теремках і на Житомирській.
Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм заявив, що на перевізників не можуть накладатися штрафи за недотримання вимог.
«Ми не можемо накладати штраф, ми можемо перевіряти і виписувати приписи для перевізника. Щодо контролю і пасажирів — це лише функція Національної поліції», — наголосив він.
На Центральному автовокзалі облаштували пункт експрес-тестування. Результат можна отримати за 15 хвилин і з ним відразу сідати в автобус. Незабаром тут почне працювати й пункт вакцинації.
Обмеження поширюються і на залізничні сполучення. В Укрзалізниці повідомляють, що за перші пів дня дії нових правил до поїздки не допустили 18 пасажирів через відсутність ковідних документів. Двічі до поїздів викликалися поліцейські.
Для тих, хто не має при собі документів, на київському залізничному вокзалі працює пункт експрес-тестування, за яке, щоправда, доведеться заплатити 350 гривень. Також на 10 вокзалах відкрили пункти вакцинації.За добу на них встигли вакцинувати 500 осіб. Щоправда, для отримання сертифікату потрібні два щеплення. Довідку про одну дозу можна отримати в сімейного лікаря. Також вважається, що імунітет формується за два тижні після вакцинації.
Тим часом в Україні триває третя хвиля пандемії, яка виявилася смертельнішою за попередні. За минулу добу зафіксовано 614 летальних випадків, це знову новий рекорд. Водночас рекордно зросла кількість охочих вакцинуватися. Щодоби щеплять майже по чверть мільйона українців. Це приблизно втричі більше, ніж на початку жовтня.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті