Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міністерство охорони здоров’я може дозволити введення третьої, бустерної дози вакцини від COVID-19 тим, кому вона треба для виїзду в інші країни. Таку рекомендацію розробила Національна група експертів з імунопрофілактики, повідомив РБК-Україна голова цієї групи Федір Лапій.

Національну технічну групу експертів з імунопрофілактики при МОЗ створили навесні минулого року. Вона складається з незалежних експертів, які не мають конфлікту інтересів у питаннях, пов’язаних із їхньою роботою.

Вже є країни які вимагають для в’їзду наявність бустерної дози, зокрема Ізраїль.

«Ми вирішили передбачити можливість введення третьої дози для людей, які виїжджають до країн з такою вимогою. У нас є достатня кількість вакцин, щоб дозволити щепитися ревакцинальною дозою людям, які планують їхати до країн, де діє така вимога. Ми не думаємо, що це буде дуже великий потік людей«, – зазначив Лапій.

Для введення бустерної дози може використовуватися вакцина того ж виробника, що і при первинному курсі. Якщо вона буде недоступна, то можна застосовувати вакцину, вироблену на іншій платформі.

Раніше імунологи вважали, що додаткова, бустерна доза не потрібна, і базова схема вакцинації забезпечує достатній імунітет. Однак після появи штаму «дельта», який є більш заразним і дає значно більше вірусне навантаження на організм людини, долаючи імунний бар’єр, чимало експертів повернулися до ідеї бустерної дози.

Так, в Ізраїлі, де вакциновано майже 80% дорослого населення, переважно вакциною Pfizer, варіант «дельта» призвів до нового сплеску захворюваності. Тож тут почали щепити третьою дозою.

Зазначимо, що поки що Україна лишається у «зеленому списку» країн, громадянам яких дозволено в’їзд в ЄС. Однак епідеміологічна ситуація вже не відповідає нормам безперешкодного в’їзду. Тож найближчим часом список може бути переглянуто. У жовтні від ковіду в Україні померло приблизно 7000 людей, рівень вакцинації лишається найнижчим у Європі. Київ незабаром може увійти в червону зону карантину.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button