Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 308 днів. За цей час ми опублікували 26387 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Міністерство цифрової трансформації

282 депутатів Верховної Ради проголосували у першому читанні за запровадження кримінальної відповідальності за створення, розповсюдження та використання підробних COVID-сертифікатів, повідомляє Громадське.

Законопроєкт пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею 321-3 — незаконні дії з документами, що стосуються проведення профілактичних щеплень.

За використання фейкових COVID-сертифікатів загрожуватиме від 17 тисяч до 34 тисяч гривень штрафу або до двох років обмеження волі.

Медики, які вносять неправдиві дані про вакцинацію до бази, наражатимуться на штраф від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або на два роки обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За виготовлення фейкових COVID-документів з метою продажу загрожуватиме від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або до трьох років обмеження волі.

Законопроєкт має ще пройти друге читання. Після підписання президентом він набуде чинності наступного дня після опублікування.

Наразі у Кримінальному кодексі є стаття 358, яка передбачає штраф до 850 гривень або два років обмеження волі.

З третьою хвилею пандемії коронавірусу та посиленням обмежень в Україні розцвів чорний ринок ковідних документів. Про це навіть пишуть світові ЗМІ.

Останнє соціологічне опитування свідчить, що 43% українців не готові робити щеплення проти COVID-19.

Третя хвиля епідемії виявилася смертельнішою за попередні, очевидно, через панування штаму «дельта». Якщо протягом літа фіксували не більш як 50 смертей щоденно, то лише за минулу добу другого листопада МОЗ повідомляє про 720 летальних випадків. Лише за жовтень у країні від ковіду померло приблизно 12 тисяч людей. Така динаміка контрастує з загальним падінням смертності у світі. Ситуацію в Україні пояснюють низьким рівнем вакцинації.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button