Британський Dezeen опублікував відео, як розгортається синагога-книга в Бабиному Яру
Проєкт синагоги-книги переміг на Dezeen Awards 2021 за результатами голосування читачів.
Проєкт синагоги-книги переміг на Dezeen Awards 2021 за результатами голосування читачів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фотограф Іван Баан зняв відео «розгортання» та «згортання» синагоги у Бабиному Яру в Києві. Конструкцію у вигляді книги-розкладачки за проєктом швейцарської студії Manuel Herz Architects встановили навесні цього року до 80-х роковин розстрілів в урочищі. Відео опублікував Dezeen.
Одну з двох стін поставлено на рейки, завдяки чому синагогу можна зсувати та розсувати, наче книгу.
Британський журнал Dezeen присвятив чимало публікацій київській синагозі та включив до короткого списку Dezeen Awards 2021 в категорії «культурні споруди». Проєкт переміг за результатами голосування читачів.
Не всі проєкти Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» були так схвально сприйняті критиками. Так, чимало скепсису лунає навколо встановленої в урочищі «Кристалічної стіни плачу» за проєктом артзірки Марини Абрамович. До інсталяції художниця додала інструкцію, в якій радить притулятися до кристалів і зцілюватися. Чимало критиків вважає таку езотерику недоречною.
Нову хвилю суперечок викликав запуск онлайн-видання Yar Media, концепцією якого займається блогер Анатолій Ульянов, який емігрував з України до США наприкінці 2000-х (після побиття праворадикалами з «Братства»). Ідею нового медіа, присвяченого одній із трагедій Голокосту, Ульянов окреслив так: «Уявіть, що Дзиґа Вертов вступив у гей-шлюб із Довженком, і в спеці простирадл вони породили “Київнаукфільм” з тіктоками та селфі».
Ще раніше об’єктами критики ставало фінансування Меморіального центру, склад команди на чолі з російським режисером, автором скандального кінопроєкту «Дау» Іллею Хржановським, а також підхід до розроблення концепції музею, який порівнювали з Діснейлендом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті