Що зараз відбувається з найдорожчим проєктом президентського університету?
Будівництво університету обійдеться у 7,2 мільярда гривень
Будівництво університету обійдеться у 7,2 мільярда гривень
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Біля 19-го павільйону ВДНГ будується президентський університет, який має на меті зібрати найкращих викладачів в одному місці, поєднати високоякісну освіту, інноваційну діяльність та сучасні дослідження. За попередніми оцінками, будівництво університету обійдеться у 7,2 мільярда гривень, пише видання LB.
У серпні Кабмін затвердив план реалізації концепції закладу. Згідно з планом, університет запрацює першого жовтня 2023 року. До цього часу вже мають бути сформовані освітньо-наукові напрямки, визначені викладачі та здана в експлуатацію перша черга будівництва, до якої входять навчально-лабораторний корпус і апарт-готель для студентів.
У міністерстві освіти вважають майбутній університет «точкою перезавантаження системи вищої освіти». Для цього навіть створять окремий законопроєкт. До робочої групи зі його створення входить голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина. За її словами, драфт законопроєкту вже готовий. Далі освітній комітет Верховної Ради має затвердити робочу групу з його опрацювання і разом з експертами довести до завершальної стадії.
Законопроєкт має затвердити особливу форму закладу. Вона дозволить йому вільніше розпоряджатися бюджетними коштами і більше залучати гранти, гроші благодійників, роботодавців, донорів. Таким чином університет стане пілотним проєктом для оновлення роботи всієї системи вищої освіти. Адже нині всі університети України працюють в організаційно-правовій формі «бюджетна установа», не маючи права вільно користуватися своїми коштами.
У проєкті Держбюджету-2022, який уже прийняли за основу, закладено 100 мільйонів гривень. Ці кошти підуть на будівництво. Окрім бюджетних коштів, мають намір залучити приватні інвестиції, у тому числі з-за кордону. Також вже є напрацювання стосовно кошторисної вартості проєкту за оцінками архітекторів – 4,6 мільярда гривень. Саме стільки потрібно на розбудову корпусів, озеленення території, форматування лабораторій тощо.
Під будівництво університету відведено 16 гектарів на території Виставкового центру в Києві. На ділянці зараз розташовані 19-й павільйон, з якого раніше виїхав Благодійний фестиваль «Кураж», 21-й павільйон, інтерактивний простір «Музей науки» і приватна школа Midgard. Також проєкт охоплює частину, що прилягає до Голосіївського парку, в районі екостежки. Раніше міністр освіти та директор ВДНГ Євген Мушкін повідомляли, що ніякої забудови в Голосіївському парку не планується і жодне дерево знищене не буде.
Проєктують університет Віталій Молочко, який очолює компанію «КС» («Кепітал Стоун»), і Богдан Шкрогаль, головний архітектор Архітектурної майстерні Шкрогаль. Макет території університету архітектори представили також під час форуму «Україна 30», хоча саму концепцію можна проглянути на рендерах ще з квітня на фейсбук-сторінці компанії «КС».
На 16 гектарах розміщуватимуться 11 корпусів, адміністративний корпус, апарт-готель, лікарня, дипломатична служба, на рендерах видно навіть вертолітний майданчик. Концепція розвитку ВДНГ передбачає, що нові кампуси споруджуватимуть між наявними павільйонами, а їхній масштаб не має «принижувати велич» історичної забудови.
Очікується, що всі будівлі університету будуть готові до 2025 року. Однак почати набір студентів заклад має раніше – старт навчання заплановано на перше жовтня 2023 року. Як повідомила Гришина, навчання для студентів буде безкоштовним. У першому наборі буде 120 людей, по 20 студентів на шість основних напрямків.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті