Урбанина та Мінкульт розроблятимуть концепцію розвитку Гостиного двору
На семінарі експерти розроблять покрокову дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору.
На семінарі експерти розроблять покрокову дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору.
Фото: urbanyna
Громадська організація «Урбанина» та Міністерство культури та інформаційної політики починають проєкт відновлення Гостиного двору в Києві. Про це йдеться на сайті уряду. Гостиний двір планують перетворити на сучасний громадський простір.
До розробки концепції розвитку пам’ятки залучать реставраторів, архітекторів, урбаністів, істориків, культурних менеджерів, громадськість, а також представників державної та міської влади. На проєктному семінарі «Гостиний двір: Фокус уваги – візія» вони розроблять покрокову дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору. Також експерти дослідять стан будівлі та простір навколо нього.
Зараз Урбанина досліджує Контрактову площу, аналізує транспортні та людські потоки, типові маршрути тощо. Також організація проведе опитування киян та мешканців Подолу щодо їх бачення долі Гостиного двору.
У вересні будівельники затягнули фасади Гостиного двору будівельною сіткою. Будівлю також мають накрити плівкою або вінілом, щоб захистити конструкції від опадів, а підвал – від підтоплень.
У червні Фонд державного майна передав Гостиний двір до сфери управління Міністерства культури. Проти цього виступав мер Києва Віталій Кличко.
Гостиний двір з 1994 року перебував в оренді компанії Укрреставрація. У 2011 році прем’єр-міністр Микола Азаров виключив будівлю зі списку пам’яток архітектури, а наступного року КМДА дозволила девелоперу «реконструювати» Гостиний двір під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти виступили з акціями протесту проти перебудови й окупували внутрішній двір. У 2014-2018 роках суди скасували дозволи на виконання будівельних робіт, був розірваний договір оренди, відновлений охоронний статус пам’ятки та будівлю передали державі.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті