Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Milo Miloezger / Unsplash

Світова нерівність зараз така ж сильна, як і на початку ХХ століття, у час розквіту західного імперіалізму. Про це свідчать дані звіту, складеного групою з понад ста економістів на чолі з Томасом Пікетті та Еммануелем Саесом.

Хоча після завершення холодної війни нерівності між націями послабилися, у більшості країн прірва між багатими та бідними лише зросла. Це стало особливо явним під час пандемії коронавірусу.

Графіка: WORLD INEQUALITY REPORT 2022

При цьому розрив у статках багатих і бідних більший, ніж розрив у заробітках, зокрема, через стрибок вартості акцій, що спостерігався минулого року та привів до різкого збагачення мільярдерів.

Дослідження показує, що половина населення Землі володіє лише 2% глобального капіталу. У середньому людина з цієї біднішої половини заробляє 3,92 тисячі доларів на рік (326 доларів на місяць).

Графіка: WORLD INEQUALITY REPORT 2022

У цей час понад половина світового доходу припадає на 10% найбагатшого прошарку населення. Середній річний дохід людей з цієї категорії становить 112,1 тисячі доларів.

«Глобальні нерівності такі само значні, як і на піку західного імперіалізму на початку ХХ століття. Взагалі-то, частка доходу найбіднішої половини населення зараз удвічі менша, якщо порівнювати з 1829 роком — періодом до розриву між західними державами та їхніми колоніями», — наголошують автори звіту.

Найбільшу нерівність спостерігають у регіоні Близького Сходу й Африки, де найбагатші 10% володіють 58% загального багатства. Найменша нерівність — в Європі, де цей показник становить 36%.

В окремих країнах нерівність зростає «приголомшливо». Серед таких назвали США, Росію та Індію. Водночас у Європі та Китаї збільшення розриву між бідними й багатими відбувається відносно помірними темпами.

Дослідники також зазначають, що гендерна нерівність лишається значною попри деяке вирівнювання розриву в доходах між чоловіками й жінками за останні тридцять років. У 1990 році частка доходу, що припадає на жінок, становила 30%, а до 2020-го зросла лише до 35%.

Між 1995 та 2001 роками статки 50 найбагатших людей світу зросли на 9%. Загальне багатство планети за цей період збільшилося на 3,2%. У той час як 1% найбагатших додатково збагатився на 38%, найбідніші 50% отримали лише 2%.

Коментарі:

Comments are closed.

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button