Нерівність у світі зараз така ж сильна, як і за колоніальних імперій початку ХХ століття, — дослідження
В окремих країнах нерівність зростає «приголомшливо» — зокрема у США, Росії та Індії.
В окремих країнах нерівність зростає «приголомшливо» — зокрема у США, Росії та Індії.
Фото: Milo Miloezger / Unsplash
Світова нерівність зараз така ж сильна, як і на початку ХХ століття, у час розквіту західного імперіалізму. Про це свідчать дані звіту, складеного групою з понад ста економістів на чолі з Томасом Пікетті та Еммануелем Саесом.
Хоча після завершення холодної війни нерівності між націями послабилися, у більшості країн прірва між багатими та бідними лише зросла. Це стало особливо явним під час пандемії коронавірусу.
Графіка: WORLD INEQUALITY REPORT 2022
При цьому розрив у статках багатих і бідних більший, ніж розрив у заробітках, зокрема, через стрибок вартості акцій, що спостерігався минулого року та привів до різкого збагачення мільярдерів.
Дослідження показує, що половина населення Землі володіє лише 2% глобального капіталу. У середньому людина з цієї біднішої половини заробляє 3,92 тисячі доларів на рік (326 доларів на місяць).
Графіка: WORLD INEQUALITY REPORT 2022
У цей час понад половина світового доходу припадає на 10% найбагатшого прошарку населення. Середній річний дохід людей з цієї категорії становить 112,1 тисячі доларів.
«Глобальні нерівності такі само значні, як і на піку західного імперіалізму на початку ХХ століття. Взагалі-то, частка доходу найбіднішої половини населення зараз удвічі менша, якщо порівнювати з 1829 роком — періодом до розриву між західними державами та їхніми колоніями», — наголошують автори звіту.
Найбільшу нерівність спостерігають у регіоні Близького Сходу й Африки, де найбагатші 10% володіють 58% загального багатства. Найменша нерівність — в Європі, де цей показник становить 36%.
В окремих країнах нерівність зростає «приголомшливо». Серед таких назвали США, Росію та Індію. Водночас у Європі та Китаї збільшення розриву між бідними й багатими відбувається відносно помірними темпами.
Дослідники також зазначають, що гендерна нерівність лишається значною попри деяке вирівнювання розриву в доходах між чоловіками й жінками за останні тридцять років. У 1990 році частка доходу, що припадає на жінок, становила 30%, а до 2020-го зросла лише до 35%.
Між 1995 та 2001 роками статки 50 найбагатших людей світу зросли на 9%. Загальне багатство планети за цей період збільшилося на 3,2%. У той час як 1% найбагатших додатково збагатився на 38%, найбідніші 50% отримали лише 2%.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
Comments are closed.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті