Зеленський пропонує виплачувати дітям по 600 тисяч гривень. Про що йдеться у проєкті про економічний паспорт?
Виплати з економічного паспорта можна витратити на навчання, купівлю власного житла, лікування тяжких захворювань.
Виплати з економічного паспорта можна витратити на навчання, купівлю власного житла, лікування тяжких захворювань.
Фото: Хмарочос
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради пакет законопроєктів про «економічний паспорт» (№6394, №6395, №6396 та №6397), які передбачають виплату українцям, народженим після 2019 року, по 600 тисяч гривень. Огляд проєкту опублікувала LIGA.net.
Гроші планують брати з рентних платежів компаній, які видобувають нафту, газ, руду та інші корисні копалини. Тож гроші від плати за використання надр накопичуватимуться на персональних рахунках дітей. Президент планує презентувати законопроєкт 10 грудня.
Згідно з проєктом, кошти накопичуватиме Фонд, юрособа, створена Кабміном. Активи Фонду зберігаються у держбанку.
Сплата внесків проводиться з коштів спеціального фонду держбюджету, який формуватиметься за рахунок таких надходжень:
70% рентної плати за користування надрами для видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (у 2023 році — 35% із щорічним збільшенням на 5% до досягнення 70%);
95% рентної плати за користування надрами для видобутку нафти, природного газу та газового конденсату (у 2023 році — 47,5% із щорічним збільшенням на 5% — крім останнього року, коли збільшується на 2,5% — до досягнення 95%);
Рентна плата за користування надрами в межах континентального шельфу та/або виняткової (морської) економічної зони України (у 2023 році 50% із щорічним збільшенням на 5% до досягнення 100%).
У проєкті держбюджету на 2022 рік передбачено для цього 69 мільярдів гривень.
Учасники Фонду — громадяни України, народжені з 1 січня 2019 року. Після досягнення 18 років учасник може отримати виплату, якщо має українське громадянство та постійно проживає на території країни протягом останніх п’яти років.
«Ми розраховуємо, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів в еквіваленті. Безумовно, у гривні з урахуванням інфляції», — пояснює голова фінансового комітету парламенту Данило Гетьманцев.
Виплати з економічного паспорта можна витратити на навчання, купівлю власного житла, лікування тяжких захворювань.
На момент перших виплат у 2037 році сума коштів фонду становитиме 1 трильйон 832 мільярдів гривень за рахунок внесків держави та отриманого інвестиційного доходу від розміщення коштів у державні цінні папери, що дозволить здійснити виплати на загальну суму 191 мільярд гривень із розрахунку 626 125 гривень на одного учасника Фонду.
Ідею економічного паспорта команда Зеленського запозичила в Об’єднаних Арабських Еміратів. В ОАЕ держава відкриває дітям при народженні рахунок та нараховує фіксовану суму від торгівлі нафтою. До 18-річчя на рахунках дітей-громадян у середньому накопичується близько 100 тисяч доларів в еквіваленті. Подібні програми існують також у Кувейті та Саудівській Аравії, тобто у країнах із великими нафтовими ресурсами.
Нагадаємо, днями парламент ухвалив податковий законопроєкт №5600, який збільшує відрахування до бюджету для залізорудних компаній. Головні донори — комбінати Ріната Ахметова та Костянтина Жеваго.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті