Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Ольга Папаш

Верховна Рада проголосувала звернення до президента з пропозицією створити заказник в урочищі Горбачиха, повідомляє нардеп Роман Грищук. Урочище площею 99 гектари знаходиться в Дніпровському районі Києва.

Депутатка Київради Ксенія Семенова помітила, що народні обранці він «Європейської солідарності» проголосували за цей проєкт, ініційований партією «Слуга народу». Водночас депутати ЄС на екологічній комісії Київради не підтримали аналогічне рішення.

Горбачиха – це 99 гектарів заплавного лісу на лівому березі Дніпра. Місцеві називають його «київською Амазонією». На цій території ростуть десятки видів червонокнижних рослин і живуть охоронювані тварини: сірі та білі чаплі, черепахи, баклани, бобри. Горбачиха є частиною Дніпровського екологічного коридору, яким щороку мігрують птахи.

Горбачиха допомагає регулювати рівень підтоплення Дніпра. В разі забудови заплавного лісу під загрозою підтоплення опиняться житлові масиви біля річки й передусім ті будинки, які планують тут збудувати.

Першою загрозою Горбачисі стало будівництво Подільсько-Воскресенського мосту, що проходить через територію урочища й далі на Русанівські сади. Крім того, у 2007 році Київрада віддала 30 гектари урочища в оренду ТОВ «Будівельний міжгалузевий альянс», а з іншого боку, під час будівництва ЖК «Русанівська гавань» забетонували частину берега, засипавши частину Дніпра сміттям.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button