В одному з найстаріших метро світу тестують безпілотний поїзд Stadler (відео)
Через специфіку тунелів метро Глазго, збудованих ще у вікторіанську епоху, поїзд має заокруглені кути.
Через специфіку тунелів метро Глазго, збудованих ще у вікторіанську епоху, поїзд має заокруглені кути.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У метрополітені Глазго, Шотландія, у грудні почали тестувати перший із партії безпілотних поїздів Stadler.
Потяг має чотири вагони загальною довжиною 40 метрів і розрахований на колію 1220 мм. Через специфіку тунелів метро Глазго, збудованих ще у вікторіанську епоху, поїзд має заокруглені кути — майже циліндричну форму.
Крім того, висота вагона — лише 2,6 метра. Для порівняння, у київському метро курсують потяги, приблизно на метр вищі.
Вагони повністю безбар’єрні. Пневматична підвіска забезпечує відсутність сильних вібрацій. Максимальна швидкість — 58 км/год.
Глазго вже кілька років користується поїздами швейцарського виробника Stadler, а зараз вирішило закупити 17 безпілотних потягів. Зараз поїзди пройшли попередні тестування, а вже з початку нового року їх почнуть випробовувати в системі метро.
Метрополітен Глазго — один із найстаріших у світі, його було відкрито 1896 року. Давніші від нього — лише лондонське метро (1863), нью-йоркське (1885) та чиказьке (1892), а також карликова лінія Стамбульського тунелю з двох станцій (1875).
Нагадаємо, Україна планує закупити поїзди Stadler для приміського залізничного сполучення.
За матеріалами офіційних сайтів Stadler і Strathclyde Partnership for Transport.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті