Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 247 днів. За цей час ми опублікували 23266 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА

У Львівській області археологи знайшли об’єкти часів Римської імперії, які називають «відкриттям століття». Розкопки проводять біля села Карів, що неподалік від польського кордону, повідомляє Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА.

Це поховання з обрядовими предметами. Також поряд — заглиблена споруда, призначення якої поки залишається загадкою. Знахідку датують початком ІІІ ст. н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.

«Крім людських решток, археологи знайшли фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким в Україні немає. А також: уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев’яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяшками і половинку жетона з білого пастового скла. Такі жетони використовували для римських настільних ігор», — розповідає директорка Департаменту Олена Василько.

Коштовні предмети Римської імперії свідчать про те, що тут поховано багатого чоловіка.

Досліджувати околиці села Карів почали у 2017 році, відколи місцеві краєзнавці випадково знайшли тут давній меч та інші металеві вироби і принесли їх до Історико-краєзнавчого музею міста Винники.

Розпочавши роботи, археологи зрозуміли, що це — давній могильник германських племен, яких на цих теренах не мало би бути. Принаймні так вважалося раніше.

«Карів як археологічна знахідка — відкриття століття. І не тільки для України: бронзовий казан з атташами у вигляді чоловічих фігур, який ми віднайшли давніше, є третьою такою знахідкою у світі», — коментує керівник розкопок, кандидат історичних наук Ярослав Онищук.

Могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо. Археологи припускають, що це група людей з Середнього Дунаю, які оселилися тут через надзвичайні обставини — так звані Маркоманські війни 166-180 років.

Розкопки Карова проводять науковці Історико-краєзнавчого музею Винників і Львівського національного університету Франка в партнерстві з Інститутом археології Жешувського університету.

Нагадаємо, на місці будівництва Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва археологи виявили три стоянки давніх людей, яким понад 10 тисяч років.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button