Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У комунальному підприємстві «Київавтошляхміст» стверджують, що установка на мосту Патона нових поручнів була експериментальною, повідомляють «Новини livе».

Дві секції перильної огорожі виготовили зі склопластикових композитних матеріалів. Їх встановло ТОВ «Дорекс – Безпека pyxy» на місці зруйнованих секцій чавунного паркану. Всі роботи компанія виконувала за власні кошти, уточнюють в КП.

Зараз демонтовані елементи оригінальної огорожі знаходяться на зберіганні на самому підприємстві. Встановлені елементи перильної огорожі не мають жодного стосунку до реставрації моста, заявляють в КП.

Водночас в системі «Прозорро» після обрання переможця скасували тендер на розробку проєктно-кошторисної документації щодо реставрації мосту Патона. Тоді переможцем стала компанія «Автомагістраль». У компанії коментують, що не підписували договір на проведення робіт.

Нещодавно на мосту Патона в Києві завершили реставрацію частини поручнів – на них помістили барельєф з надписом «Арх. Михаилъ». Кияни розкритикували результат. За словами дослідника Києва Семена Широчина, лиття, яке було зроблене з чавуну, замінили на зроблене з порошкового металу: через це обличчя Архангела ніби побите дрібними дірками. На думку Широчина, після морозів «барельєф буде схожий на весняну трасу з вибоїнами». Крім того, на поручнях вже з’явились тріщини.

Міст має статус пам’ятника архітектури. За українським законодавством, на таких пам’ятниках заборонено проводити капітальний ремонт чи реконструкцію – дозволено лише реставраційні роботи та звичайний ремонт. Автори вирішили відцензурувати на власний розсуд декорації, зокрема, прибрали серпи та зірки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button