Як працює перший український банк їжі у Львові?
Щомісяця «Тарілка» допомагає продуктовими наборами 1300 людям.
Щомісяця «Тарілка» допомагає продуктовими наборами 1300 людям.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Львові з 2021 року працює перший український банк їжі «Тарілка» – він допомагає 1300 людям щомісяця. Ініціатором створення стали Ростислав Косюра та Іван Павліш. Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Основний принцип роботи продовольчого банку – врятувати з поличок магазинів їжу на межі терміну придатності та передати її нужденним.
В організації кажуть, що 80% відвідувачів «Тарілки» – це пенсіонери, інша категорія – багатодітні сім’ї та люди з інвалідністю.
За словами Павліша, компанії з іноземним капіталом краще реагують на такі проєкти як «Тарілка», наприклад нещодавно у них була співпраця з «Кока-Кола Україна».
Зараз у львівській «Тарілці» працює вісім окремих команд, допомагаючи щомісяця загалом понад 1300 тих, хто цього потребує. Окрім того, понад 100 волонтерів працюють у різних напрямках: чергують у колл-центрі, збирають продукти разом з водієм на «маршруті добра», фасують і видають продуктові набори та ін.
У планах команди – завершити ремонт у приміщенні, зробивши з нього логістично-адміністративний центр, купити ще один автомобіль для транспортування продуктів. Також вони планують відкривати продовольчі банки в інших містах. Проєктом вже зацікавилися чимало волонтерів з інших міст України, зокрема розвивати таку ініціативу хочуть у Херсоні, Запоріжжі, Маріуполі, Луцьку, Рівному та Івано-Франківську.
Продовольчі банки – це некомерційні благодійні організації, які збирають їжу для нужденних. Волонтери їздять до супермаркетів, ресторанів, де забирають їжу на межі терміну придатності або ту, яка не має товарного вигляду. Ці продукти вони передають благодійним організаціям або напряму малозабезпеченим людям.
Такі організації вирішують одразу екологічну й соціальну проблеми. За 2019 рік в Україні на полігони потрапило 442 млн тонн відходів, значну частку яких складають органічні, пише The Ukrainer. Водночас за даними держстату за той же період, 23,1% населення України має дохід, нижчий фактичного прожиткового мінімуму.
Читайте також: У Франції робітники захопили McDonald’s та відкрили там місце видачі безкоштовної їжі нужденним
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті