В Україні підвищили до 150 євро безмитний ліміт для посилок з-за кордону
Ліміт у 100 євро запровадили три роки тому, й це призвело до стрімкого скорочення імпортних відправлень в Україну.
Ліміт у 100 євро запровадили три роки тому, й це призвело до стрімкого скорочення імпортних відправлень в Україну.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Верховна Рада підвищила ліміт вартості міжнародних посилок, які можна отримати без сплати податків, зі 100 до 150 євро. 25 січня депутати ухвалили зміни до Податкового та Митного кодексів.
Якщо вартість товарів в посилці перевищує 150 євро, отримувач мусить сплатити ввізне мито та ПДВ. Це 10% від суми різниці між 150 євро та вартістю посилки (наприклад, податки і збори становитимуть 20 євро від посилки вартістю 200 євро).
Для розрахунку вартості товарів отримувач надає митникам чеки, ярлики, банківські виписки, електронні повідомлення з інтернет-магазинів тощо.
Ліміт у 100 євро запровадили влітку 2019 року. Зараз депутати визнають, що це рішення себе не виправдало.
«Зменшення безмитного ліміту до 100 євро призвело до стрімкого скорочення імпортних відправлень в Україну, зменшення доходів міжнародних поштових та міжнародних експрес-перевізників, та активізації “сірих” схем ввезення товарів через кордон», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Крім того, зниження ліміту призвело до тривалішого оброблення міжнародних відправлень.
Крім того, депутати підтримали й інший законопроєкт, пов’язаний з поштою — відтепер алкоголь і тютюн заборонено пересилати в міжнародних відправленнях.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті