Студія Сергія Махна спроєктувала поселення на Марсі (фото)
У поселенні передбачили басейни, спальні з кіноекранами, багато озеленення та капсули для релаксації.
У поселенні передбачили басейни, спальні з кіноекранами, багато озеленення та капсули для релаксації.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Візуалізації: Makhno Studio
Українська архітектурна студія Сергія Махна створила концепт поселення на Марсі, повідомляє Dezeen.
Концепт розробляли під час локдауну, коли команда Makhno Studio фантазувала на тему життя під землею в разі, якщо планета стане малопридатною для людей. Тоді ж з’явився концепт будинку-бункеру Plan B, про який ми вже писали.
Ідея бункеру поступово розвинулася у концепт Plan C — надрукованого на 3D-принтері марсіанського поселення.
Кільцеподібну структуру планують розташувати всередині кратера, котрий захищатиме від складних умов на Червоній планеті, зокрема піщаних бур, метеоритних дощів і сонячної радіації.
За словами Махна, інтер’єри поєднують два світи — марсіанський і земний. Так, піщані бурі Марсу надихнули на вибір кольорової гами.
Освітлення зумовлене потребою стимулювати ріст рослин, тож простір наповнений фітоосвітленням, ультрафіолетом й інфрачервоними променями. Рослини забезпечуватимуть кисень для поселенців.
Багато озеленення буде у спільному холі, який найбільше нагадуватиме про Землю.
Окремо рослини для споживання в їжу вирощуватимуть у сферичних теплицях.
У споруді буде розміщено медичні пункти, лабораторії, дослідницький центр і адміністративний блок.
У спальних кімнатах будуть лише найнеобхідніші меблі. В кожній можна розмістити до двох людей. На стелі пропонують розмістити великий екран, на якому можна дивитися фільми або трансляцію марсіанських ландшафтів.
Окрему увагу архітектори приділили спорту, аби в колоністів не атрофувалися м’язи через низьку гравітацію. Для цього передбачено велотренажери, видовжені басейни та бігові доріжки.
Для відпочинку та відновлення — спеціальні капсули. У них поселенці можуть як відпочити думками, так і знизити вплив марсіанських умов на фізичне тіло.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті