В Києві відкрилася виставка творів Рибачук і Мельніченка
В експозиції представлено живопис та ескізи, створені під час навчання тандему в НАОМА та першої подорожі до Крайньої Півночі.
В експозиції представлено живопис та ескізи, створені під час навчання тандему в НАОМА та першої подорожі до Крайньої Півночі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Сьогодні, 31 січня, в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відкрилася виставка творів Ади Рибачук і Володимира Мельніченка.
Виставку присвячено ювілею Мельніченка, який 25 січня відсвяткував 90 років.
В експозиції представлено живописні твори, створені під час навчання тандему АРВМ (Ади Рибачук та Володимира Мельніченка) в НАОМА з 1951 по 1957 роки.
В НАОМА зазначають, що художниця Тетяна Яблонська спонукала майбутніх монументалістів вирушити у творчі подорожі. Тож у 1954 році Рибачук і Мельніченко поїхали на літню практику до берегів Білого та Баренцевого морів. Спочатку Архангельськ, потім селище Козли і, зрештою, острів Колгуєв. Вони жили серед корінного населення Крайньої Півночі, вивчаючи культуру ненців.
Замальовки, етюди та підготовчі ескізи до дипломів, що створювалися на літній практиці 1954-56 років також увійшли до експозиції.
АРВМ поверталися до Крайньої Півночі й загалом провели там сім років.
Виставку можна подивитися на кафедрі живопису та композиції НАОМА (кабінет 102).
АРВМ відомі також своїми монументальними творами в Києва: мозаїками в інтер’єрах Центрального київського автовокзалу, мозаїчним панно Палацу дітей та юнацтва та басейн перед ним, Стіна пам’яті на Байковій горі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті