Архітектори вимагають зупинити руйнування павільйону 19 на ВДНГ
Архітектор проєкту Віталій Молочко наполягає, що павільйон не демонтують, а реконструюють — за проєктом, «залишать частину фундаментів».
Архітектор проєкту Віталій Молочко наполягає, що павільйон не демонтують, а реконструюють — за проєктом, «залишать частину фундаментів».
Фото: facebook.com/ArchPalata
Українські архітектори закликали зупинити знесення павільйону 19 на ВДНГ, на місці якого будуватимуть Президентський університет.
Про це йдеться у заяві дисциплінарної комісії Архітектурної Палати Національної спілки архітекторів.
Вчора, 7 лютого, комісія провела екстрену нараду, на яку запросили гендиректора «Експоцентру України» Євгена Мушкіна та архітектора проєкту Віталія Молочка. Однак замовник і архітектор проєкту на зустріч не з’явилися.
Комісія виокремила такі проблемні моменти:
У Спілці архітекторів вважають, що збереження цілісності ансамблю ВДНГ опинилося під загрозою без очевидних на те причин, і висловлюють обурення систематичним знищенням об’єктів модернізму та непрозорим процесом прийняття рішень.
«Ми закликаємо всіх учасників проєкту припинити таку ганебну практику, терміново зупинити руйнування модерністського павільйону №19, що є невід’ємною частиною ансамблю ВДНГ, віднайти краще проєктне рішення на основі архітектурного конкурсу та професійної думки фахівців, прозоро представити проєкт громаді Києва», — йдеться у заяві.
Ярмарок «Кураж» у павільйоні №19. Фото: facebook.com/kurazh.kyiv
Віталій Молочко заявив, що рішення про демонтаж приймали колегіально генеральний замовник і замовник будівництва, з дозволу органу управління та наявних експертних обстежень та технічних завдань.
Він також наполягає, що павільйон не демонтують, а реконструюють «з частковим демонтажем аварійних та несучих елементів будівлі». За проєктом, планують залишити частину фундаментів.
«Поняття “демонтаж” та “знесення” не мають визначення у нормативно-правових актах. За практикою, що склалася, “демонтаж” застосовують переважно у випадках, коли мова йде про окремі конструкції або устаткування, а поняття “знесення” здебільшого застосовується у випадках, коли мова йде про повну ліквідацію об’єкта шляхом знесення», — запевняє Молочко.
Заступниця голови Архітектурної палати Анна Кирій, своєю чергою, цікавиться, як у павільйоні №19 роками проводили події, якщо він був настільки непридатним для експлуатації.
«Ви сказали, що павільйон був в аварійному стані, згідно з висновками технічних обстежень. Тобто ви стверджуєте, що ВДНГ здавало в оренду для проведення масових заходів, зокрема за участю понад 1000 дітей (вочевидь, мається на увазі фестиваль Archikidz у травні 2021 року — ред.), аварійний павільйон?», — зауважує вона.
Всередині павільйону №19, травень 2021 року. Фото: facebook.com/kate.babushkina.3
Нагадаємо, павільйон №19 на території Виставкового центру почали демонтувати третього лютого. Будівлю пізнього радянського модернізму було збудовано у 1975 році. Останні кілька років тут базувався ярмарок «Кураж», команда якого зробила у будівлі деякий ремонт, зокрема встановила ліфт.
У цій частині Виставкового центру планують збудувати комплекс будівель Президентського університету, який загалом займатиме 16 гектарів.
Пресслужба ВДНГ заявила, що оригінальна конструкція будівлі не передбачає можливості розташування в ній навчальних аудиторій та інших освітніх приміщень, тож «зараз проводиться підготовка до реконструкції будівлі — зокрема демонтаж стін і перекриттів».
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті