Київрада відмовилась розривати оренду із забудовником, який зруйнував особняк Уткіна
Проєкт рішення, який зареєструвала Ксенія Семенова, пройшов усі комісії Київради.
Проєкт рішення, який зареєструвала Ксенія Семенова, пройшов усі комісії Київради.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26240 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Будинок Уткіна під час демонтажу. Фото: Мапа Реновації
Київрада на вчорашньому засіданні, 17 лютого, не підтримала проєкт рішення про розірвання через суд договору з забудовником ділянки на вулиці Симона Петлюри, 29, де знаходився будинок Уткіна. На місці особняка початку ХХ століття побудують 26-поверховий готель.
20 квітня минулого року компанія «Приват», якій віддали в оренду ділянку з будинком Уткіна під обслуговування, демонтувала до фундаменту 120-річну пам’ятку архітектури. Правоохоронці тоді відкрили кримінальне провадження.
У компанії заявляли, що отримали містобудівні умови та обмеження на реконструкцію адміністративної будівлі під готель, і проєкт отримав позитивний висновок експертизи, а ДАБІ зареєструвала повідомлення про початок виконання підготовчих робіт.
Спеціалісти від забудовника ніби обстежили будівлю та дійшли висновку, що її потрібно «частково» демонтувати – до фундаменту. У той час, за оцінкою краєзнавця Антона Короба, садиба перебувала в хорошому стані та не мала ознак аварійності.
Депутатка Київради Ксенія Семенова зареєструвала проєкт про розірвання договору оренди. Він пройшов усі комісії, але вчора депутати провалили голосування — лише 17 голосів за.
«З результатів видно, наскільки насправді Київрада зацікавлена в збереженні архітектурної спадщини. Коли депутати спробують піаритися на збереженні історичного Києва, то згадайте це голосування. Тому що одна справа піаритися на чисто політичних рішеннях про охорону спадщини, а інша – прийняти рішення з юридичними наслідками для компанії, що має потужне лоббі в раді», – коментує Семенова.
ТОВ «Приват» отримало ділянку в оренду у 2003 році ділянку для експлуатації адміністративної будівлі. У серпні 2020 року Київрада намагалася розірвати договір оренди, посилаючись на те, що «недобросовісний землекористувач» почав зносити споруди на цій ділянці та планує будівництво багатоповерхового житлового комплексу, а це суперечить Генплану. Згідно з юридичним аналізом «Мапи реновації», цільове призначення земельної ділянки не відповідає її використанню орендарем.
У Мінкульті заявили, що не давали жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті