Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23472 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Військова техніка в Єльському районі РФ 29 січня. Скриншот з відео twitter.com/4emberlen

У мережі з’явилися дві інтерактивні карти, на яких позначено російські війська біля кордонів України та на окупованих територіях.

MapHub відображає пересування російських військ у січні та лютому, зображення наслідків обстрілів, супутникові зображення та деякі інші дані, повідомляє Фокус.

Команда сайту також моніторить повідомлення OSINT-блогерів (методологія розвідки на основі відкритих джерел). На основі цих даних визначають геолокацію. До позначок на мапі додають посилання на джерела, які зазвичай містять відео руху військових колон.

Скриншот карти MapHub

Ще одна карта — kordon.io, про яку повідомляє dev.ua. Це автоматичний сервіс, розроблений анонімними київськими IT-фахівцями.

«Дані беруться в європейських супутникових операторів. Супутники постійно пролітають і фоткають. Далі наша система на знімках в районі кордонів намагається знаходити скупчення військової техніки і динаміку, що куди рухається», — пояснюють розробники.

Скриншот карти kordon.io

Зараз вони працюють над отриманням якісніших знімків і покращенням інтерфейсу. Також створили бот twitter.com/KordonTech, який пише про нововиявлені військові формування.

Супутниковий знимок показує змонтований днями понтонний міст через річку Прип’ять на території Білорусі / twitter.com/ChristopherJM

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button