Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash

У Львів на тлі загрози нової військові агресії зі сторони РФ тимчасово переїжджають посольства, компанії та люди з інших регіонів України. За інформацією рієлторів, ціни на оренду нерухомості почали несуттєво зростати, пише «Суспільне».

Збільшився попит на житло і зросла вартість оренди нерухомості, але несуттєво, як стверджують ректорські компанії. Середня ціна за оренду квартири в новобудові складає 400 доларів за місяць. За словами керівника агенції з нерухомості Василя Івандівка, пропозиція й досі переважає над попитом.

«Поки що паніка не сягнула нас, квартир є достатньо. Немає такого, що нам дзвонять суто зі Східної України. Львів є інвестиційно привабливим, тому тут є багато людей з інших областей, які просто інвестують кошти», — розповідає він.

Рієлтор Валерій Малінка, каже, що попит на добову та не довгострокову оренду квартир дещо зріс, але не суттєво. Спостерігається моніторинг зі сторони великих компаній щодо перевезення працівників не тільки у Львів, а й у межах області.

За інформацією місцевих рієлторів, оренда квартир у центрі та поряд додала у вартості найбільше — плюс 25−30%, пише видання «Мінфін». Найбільш популярні однокімнатні квартири: варіанти, які раніше можна було орендувати за 7−8 тисяч гривень, зараз коштують 9−10 тисяч гривень. За помешкання більшої площі і у нових будинках місячна орендна плата зросла на 14−28% (з 350 до 400−450 доларів). У спальних районах ціна за оренду майже не змінилась: однокімнатна квартира коштує 6−8 тисяч гривень, залежно від будинку, стану квартири, локації; двокімнатна — 10−12 тисяч гривень.

В IT-сфері останнім часом говорять про тимчасовий переїзд у західну Україну та за кордон. Проте, це не стало трендом. Степан Веселовський, СЕО Львівського IT-кластера, розповів виданню Liga.Tech, що масового переїзду працівників IT-сфери із Києва та інших регіонів до Львова поки що не фіксують.

У готелях Львова також не має 100% заповненості. В основному заселяються кияни на тиждень-два.

Аналогічна ситуація спостерігається і на ринку нерухомості інших західних регіонів України. Рієлтори Івано-Франківська, Тернополя, Чернівців, Хмельницького також відзначають підвищення інтересу до оренди.

Яка ситуація з нерухомістю в Києві?

За словами експертів, ринок нерухомості у Києві зараз перебуває в стагнації. Тобто продавці ціни не знижують, покупці дивляться об’єкти нерухомості, але угоди по купівлі та продажу не укладають через нестабільну ситуацію в країні. Рієлтор Павло Сейц каже, що попит на оренду та купівлю дещо знизився, проте не більше ніж під час жорсткого локдауну.

На тлі повідомлень про нове вторгнення військ РФ ціни на ринку нерухомості в Києві не змінилися, втім рішення про купівлю квартир кияни відклали, розповів президент асоціації спеціалістів з нерухомості Юрій Піта. Він прогнозує, що ціни на житло у столиці будуть знижуватися й надалі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button