Загарбники практично «стерли з лиця землі» центр Ізюма (фото)
«У нас наймасштабніші руйнування з часів Другої світової», — повідомляють у міській адміністрації.
«У нас наймасштабніші руйнування з часів Другої світової», — повідомляють у міській адміністрації.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Центр міста Ізюм, що на Харківщині, практично «стертий» внаслідок обстрілів російськими військами, повідомив Суспільному заступник міського голови Володимир Мацокін.
«У нас наймасштабніші руйнування з часів Другої світової», — зазначив Мацокін. У своєму фейсбуку він також назвав Ізюм «ноовю Хатинню» (село в Білорусі, що стало символом масового знищення цивільного населення нацистами).
Вся центральна зона міста, від ринку до школи №1, за словами Мацокіна, перетворилася на суцільну руїну: груди каміння, воронки, понівечені дерева, попелища, діри від снарядів у багатоповерхівках.
Більше немає автовокзалу, суду, залізничного вокзалу, виконкому, медичного коледжу, поліції, військкомату, десятків магазинів і офісів, у приміщенні лікарні немає вікон, в дитячу спортивну школу влучив снаряд. Центральний парк зруйновано. Мости зруйновано.
«І це в місті де ніколи не базувався жоден військовий», — додає заступник мера.
Жителі шостий день ховаються в укриттях, не виходячи на світло. Немає їжі, води, світла, газу, тепла, зв’язку, ліків. Породілля лежать з немовлятами в підвалі лікарні.
Через постійні артобстріли немає можливості ані завезти гуманітарну допомогу, ані організувати евакуацію.
Напередодні голова Харківщини Олег Синєгубов заявляв, що Ізюм — найкритичніша точка області.
Міноборони також повідомляло шостого березня, що загарбники практично всю ніч вели вогонь по місту з артилерійських систем, здійснили декілька авіанальотів. Штурмували Ізюм до двох батальйонних тактичних груп ворога.
Мацокін повідомляв, що місто бомбардували кожні півтори години. «Проміжок між бомбардуваннями — 90 хвилин. Ставте таймери і ховайтесь», — радив він містянам третього березня.
Бої за Ізюм — старовинне слобожанське місто, засноване у XVII столітті — почалися у перший же день вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Окупанти обстрілювали житлові будинки, повідомлялося про загиблих дітей.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті